Дослідження. Найпопулярніші українські фільми за останній рік

Анімація «Мавка. Лісова пісня» стала найпопулярнішим українським фільмом, який українці дивилися протягом останнього року. Про це свідчить дослідження мобільного додатку для участі в національних опитуваннях Gradus Reasearch, який аналізував перегляди українського кіно в Україні. У топ-3 також увійшли драма «Снайпер. Білий ворон» та комедія «Зірки за обміном»

Дослідження Gradus Reasearch проводилося 13 та 14 квітня, тому в нього не потрапили актуальні фільми, які стартували на початку місяця. Зокрема, це стосується стрічки «Бачення метелика» Максима Наконечного (6 квітня) та «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча (13 квітня), міжнародні прем’єри яких відбулися на Каннському та Венеційському кінофестивалях відповідно. 

Анімація «Мавка. Лісова пісня» увійшла не лише в топ рейтингу мобільного додатку. В прокаті стрічка також стала й найкасовішою серед українських фільмів за всю історію незалежної України. За інформацією Держкіно, після сьомого вікенду у кіно на «Мавку» купили 1 061 767 квитків, а касові збори склали 133 772 724 грн. Згідно з опитуваннями Gradus Reasearch, її переглянуло 32% респондентів, хоча на момент дослідження ще навіть не відбулося цифрового релізу на стримінгах. 

Де українці дивляться кіно

Дослідження Gradus Researc показало, що кінотеатри поступаються за переглядами фільмів на стримігових сервісах (Megogo, SWEET.TV, Netflix та інші). Українці найчастіше дивляться українські стрічки на стримінгах (61% опитаних), на другому місті — по телевізору (56%), і рідше вони надають перевагу кінотеатрами (14%).

Кіно на стримінгах найчастіше дивиться аудиторія у 18-34 роки. Люди віком 55-60 років вмикають фільми по телевізору. До кінотеатрів ходять переважно українці віком 18-24 роки. 

«Бачимо, що на переглядуваність фільмів має великий вплив те, де їх демонструють. Адже онлайн-кінотеатри, телебачення й офлайн-кінотеатри мають кардинально різний рівень доступності. Проте, однозначно можемо констатувати, що глядацький інтерес до українського кіно зростає», — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research.

У дослідженні Gradus Research взяли участь 1240 респондентів у віці 18-60 років, які мешкають у населених пунктах розміром понад 50 000 жителів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis