Кого слухати та що робити на другому етері DTF Magazine х Gasoline

«Осмислення» — так ми назвали наш другий спільний етер з онлайн-радіо Gasoline, присвячений 31-й річниці Незалежності України. 28 серпня наша мобільна студія стоятиме в київській галереї мистецтв «Лавра», звідки ми стрімитимемо сім виступів українських музикантів. Також в програмі — відкритий запис подкастів, лекція про історію української музики, а також показ знакових українських фільмів, знятих у 1990-х. У цьому матеріалі ми оголошуємо лайн-ап етеру та коротко знайомимо з артистами

Концепція етеру

«Що спільного між Україною ранніх 90-х та Україною сьогоднішньою? Припускаємо — прагнення бути собою і йти власним шляхом, тепер остаточно позбувшись впливу тих, хто бажає нас знищити. І тоді, і зараз ми осмислюємо незалежність і себе як українців. Осмисленню і пошуку власного шляху присвячений наш другий етер», — пояснюють команди DTF Magazine та Gasoline.

Мета спільних ефірів не змінилась: дати ще одну платформу для голосу української культури і підтримати волонтерські ініціативи. Цього разу — це команда Kyiv Angels, яка допомагає цивільному населенню та військовим. 

Партнери події — галерея мистецтв «Лавра» та Довженко-центр.


Лайн-ап етеру

В лайн-апі на 28 серпня ми зібрали артистів, які покажуть деякі з граней незалежної української музики, що часто залишається поза увагою широкої аудиторії. 

13:00 — Polje

Проєкт одеського електронного музиканта і відеоартиста Віктора Константінова. Співпрацює з київською формацією Worn Pop. та німецьким лейблом Konglomerat, а у травні на одеській платформі «система» вийшов його лонгплей Kombinezon. Відкриє етер діджей-сетом.

15:00 — Микола Лебедь

Микола Лебедь, він же Ghost Cities в минулому, у своїх виступах орієнтується на вільну імпровізацію та безкомпромісну експресію, яких досягає за допомогою саксофону, електроніки та навколишнього простору.

16:00 — «ЩукаРиба»

Молодіжний фольклорний гурт з Києва, створений при Музеї Івана Гончара у 2018 році. В нашому етері «ЩукаРиба» обіцяють виконати традиційну запальну українську музику.

17:00 — Hanna Svirska

Київська електронна продюсерка та авант-поп виконавиця. Розпочала кар’єру у 2018 році в дуеті Tunelilisu, а як сольна виконавиця випустила кілька мініальбомів. Останній з них — Echo — вийшов у липні. Хана поєднує деконструйований вокал, ембієнт та нью-ейдж з експериментальною електронікою, звуками природи та українською поезією.

19:00 — Dolgiy & Sidorkin

Експериментальний дует Саші Долгого (магнітна бандура) та Андрія Сидоркіна (саксофон баритон), музику яких можна описати як синематографічний нуар-джаз. Готують імпровізаційний перформанс — «чуттєве звукове панно, що розгортається у багатошаровому об’ємі».

20:00 — MONOCONDA

Проєкт київського музиканта та електронного продюсера Олександра Філоненка. Гратиме зокрема треки зі свого нового альбому Horizon, що вийшов напередодні Дня Незалежності на київському лейблі Kashtan. «Загалом це буде плейлист-путівник для подорожей за обрій», — тизерить свій виступ Monoconda.

21:00 — Boris Mogylevskiy

Могилевський — музикант, джазовий саксофоніст, випускник інституту музики ім. Глієра, учасник джазового оркестру Den Adu Big Band та гурту Bitlo. У нашому етері виступить з програмою, у якій поєднає експериментальні біти з імпровізацією на саксофоні та електронних духових інструментах.

Подкасти-лекції

14:00

«Довженко-Центр. Що ми знаємо про історію українського кіно»

w/ Олександр Телюк (керівник кіноархіву) & Станіслав Битюцький (кінознавець)

Про подкаст: «Поговоримо про унікальність Довженко-центру. Про те, навіщо взагалі потрібні фільмофонди. А також спробуємо розібратися, що сьогодні знають в Україні та світі про історію українського кіно. Й які українські фільми (та чому) вважаються найкращими в історії.»

18:00

«Пісня буде поміж нас!»

w/ ТУЧА (київська артистка Марія Тучка, авторка влогу про історію української музики «Туча контенту», учасниця нашого першого етеру)

ТУЧА про лекцію: «Враховуючи кількість заборон і знищень України як ідентичності росією, як так сталося, що ми досі є, і більше того, боремось за це зараз з також силою і відвагою? Вся справа в пісні! В українській народній і не тільки. За нашу історію ми мали багато потрясінь, і навіть після 91 року, розквіт, а потім занепад української пісні спричинила великою мірою теж росія. Зараз важливо відрефлексувати наш досвід, щоб взяти до уваги хороші рішення задля розвитку, і не повторювати погані. От про це і говоритимемо!»


Де можна дивитися та слухати

Онлайн на сайті Gasoline та пряму трансляцію на YouTube-каналі DTF Magazine. Підписуйтесь на трансляцію в YouTube вже зараз.  

Що, крім музики та подкастів-лекцій?

  • Показ двох маловідомих українських фільмів, знятих у 1990-х. Це божевільна «Шамара» Наталії Андрійченко та приземлене «Цвітіння кульбаби» Олександра Ігнатуши. Докладніше про стрічки та показ (за попередньою реєстрацією) читайте в нашому матеріалі.
  • Новий стрит-арт. Українські вуличні художники та художниці — FATUM, Sestry Feldman, NAMELESS XXII, Скот 665 та Rozi — спеціально під наш етер створили на стінах галереї «Лавра» нові роботи, що продовжують концепт «Осмислення».
  • Корнер з мерчем DTF Magazine, Gasoline, а також київського бренду PIECEOFSHIRT, який співпрацює з волонтерами Kyiv Angels (докладніше про бренд ми розповідали тут).
  • Також на локації буде точка з їжею та напоями від tcp (the cinematographer’s party) та what a match! (match.bistro).

Коли: 28 серпня, 13:00 — 21:30
Де: Київ, галерея мистецтв «Лавра»

Перший етер
DTF Magazine х Gasoline

Перший спільний етер з онлайн-радіо Gasoline ми провели у червні. Тоді з лайвами виступили Maryana Klochko, NFNR, Radiant Futur, OTOY, ТУЧА, Антон Слєпаков та Андрій Соколов з проєктом «warнякання» та Andriy Kostyukov. Подивитись виступи можна на нашому YouTube-каналі. 


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis