Опубліковано посмертний плейлист Рюіті Сакамото. Він склав його до свого похорону

Команда японського композитора Рюіті Сакамото представила плейлист, який він склав спеціально до свого похорону, пише The Resident Advisor. Музикант пішов з життя 28 березня 2023 року через рак

Плейлист містить 33 треки. Серед них — твори Клода Дебюссі, німецького звукового художника Alva Noto, з яким часто співпрацював Сакамото, Енніо Морріконе, Йоганна Себастіана Баха та інших.

«Ми б хотіли поділитися плейлистом Рюіті, який він створив спеціально для свого похорону. Він і правда не покидав музику до самого кінця», — написала у Твіттері команда Сакамото.

У квітні 2022 року нью-йоркське видання про електронну та експериментальну музику Headphone Commute представило другу компіляцію з ембієнт-музикою For Ukraine (Volume 2), присвячену Україні. Один з треків Piece for Illia написав Сакамото, зробивши запис спільно з українським скрипалем Іллею Бондаренко.

Рюіті Сакамото грав на фортепіано з дитинства. Пізніше вступив до Токійського університету мистецтв і почав виступати на місцевих попконцерт, граючи на синтезаторах.

У 1978 році композитор випустив дебютний сольний альбом Thousand Knives. Того ж року бас-гітарист Харуомі Хосоно запропонував йому та барабанщику Юкіхіро Такахасі створити електронний гурт Yellow Magic Orchestra. Гурт розпався в 1984 році — одною з причин було бажання Сакамото розвивати сольну кар’єру.

Музикант отримав широку популярність на початку 1980-х років, коли режисер Нагіса Осіма запросив його знятися разом із Девідом Боуї у фільмі «Щасливого різдва, містер Лоуренс» про японського військовослужбовця. Сакамото, не маючи акторського досвіду, погодився за умови, що зможе написати музичний супровід до фільму. 

Однією з найвідоміших робіт Рюіті Сакамото була музика до фільму Бернардо Бертолуччі «Останній імператор» 1987 року Сакамото отримав премії «Оскар», «Ґреммі» та «Золотий глобус».

У 2021 Сакамото діагностували рак прямої кишки. Хвороба розповсюдилась й на легені. У 2014 музикант також боровся з раком ротової порожнини, який йому за рік вдалось подолати. Однак відбулась ремісія.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis