Подивіться трейлер «Я і Фелікс» Ірини Цілик про дорослішання в 1990-х

UPD. Трейлер фільму наразі тимчасово недоступний. У піар-службі компанії ForeFilms пояснили, що на  YouTube-каналі вийшла незавершена версія.

Компанія ForeFilms випустила трейлер до драми «Я і Фелікс» (Rock.Paper.Grenade в міжнародному прокаті) Ірини Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин»). Це екранізація напівавтобіографічного роману українського письменника Артема Чеха «Хто ти такий?»

Стрічка розповідає історію дорослішання хлопця Тимофія у 90-х, його сім’ю, друзів, перше кохання, і стосунки з колишнім контррозвідником та солдатом ГРУ Феліксом, який служив під час війни в Афганістані. Роль Фелікса, травмованого війною, зіграв український письменник й поет Юрій Іздрик, а Тимофія в різні роки — син режисерки Андрій Чередник, актори Владислав Балюк і Володимир Гладкий.

Світова прем’єра відбулася на 38-му Варшавському міжнародному кінофестивалі, а українська — в межах Київського тижня критики. Дата прокату в Україні поки невідома, але фільм обіцяють випустити восени 2023 року. 

Ірина Цілик — письменниця, поетеса та авторка фільмів «Помин», «Вдосвіта». У 2020 році вона отримала нагороду за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин». Фільм розповідає про родину, яка живе та знімає фільм у Красногорівці у «червоній зоні» Донбасу. Наразі Красногорівка знаходиться під контролем російських військ, а родина, що знімалася у фільмі Ірини, виїхала за кордон. Цілик також стала співавторкою фільму «Бачення метелика» Максима Наконечного.

Есей Ірини Цілик закриває артномер нашого журналу «Тимчасовість». Докладніше про випуск читайте у матеріалі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis