«Продовження перевершить першу частину»: Ребекка Фергюсон про «Дюну-2»

Ребекка Фергюсон, виконавиця ролі леді Джессіки у фільмі «Дюна» Дені Вільньова, дала інтервʼю проєкту американського ведучого Джейка Гемілтона Jake’s Takes. Акторка представляла серіал «Бункер» (Silo), у якому зіграла одну з провідних персонажок, а також розповіла про те якою бачить другу частину «Дюни» та роботу з Томом Крузом над «Місія неможлива: Розплата. Частина 1»

«Скажу, що друга частина краща за першу. І це я ще не бачила її, та я можу це стверджувати на основі моїх зйомок, і того, що я читала та бачила. Але так, я впевнена, що вона краща», — розповіла Фергюсон Гемілтону.

Також акторка зазначила, що Абу-Дабі, де знімали сиквел «Дюни», став одним з її найулюбленіших місць, де їй коли-небудь доводилося зніматися.

«Я бігла цими піщаними дюнами й почувалася такою крихітною у порівняні з цими величними пагорбами. Які ж ми маленькі у порівнянні з Природою? Я просто закохалася», — сказала Ребекка.

Також Фергюсон поділилася досвідом роботи з Томом Крузом та Крістофером Маккворрі — з ними вона працювала над «Місія нездійсненна: Нація ізгоїв» та «Місія нездійсненна: Фолаут», а також над двома новими частинами франшизи. Вона зазначила, що завжди знімається у їх проєктах «без сценарію та розуміння, що вона має робити у кадрі».

«Просто це два чоловіки, які сповна опанували мистецтвом розповідати історію. І вони це прекрасно знають. Усе, що лишається акторами — довіритися. А також бути готовими до усього та у хорошій фізичній формі. Тому що часто трапляється так, що я виходжу на майданчик, а Крістофер каже мені пробігтися. І коли я питаю, як саме — ніби я від когось тікаю чи біжу за кимось, то він зазвичай просить виконати обидва варіанти. Щоб потім мати додатковий кадр, якщо вони з Томом раптово придумають щось ще», — розповіла Фергюсон. 

Зйомки другої частини «Дюни» Дені Вільньова завершилися в грудні 2022 року. Знімання сиквелу «Дюни» тривало пʼять місяців. Вони пройшли в Будапешті, Абу-Дабі, Йорданії й Італії. Окрім Ребеки Фергюсон, у фільмі знялись Тімоті Шаламе, Зендая, Хав’єр Бардем, Ребека Фергюсон, Флоренс П’ю, Леа Сейду, Дейв Батіста та Кристофер Уокен.

Премʼєра другої частини «Дюни» Дені Вільньова запланована на 3 листопада 2023 року. Фільм продовжить першу частину франшизи, в його основу ляже друга половина роману Френка Герберта, написаного в 1965 році.

Згідно з синопсисом — у сиквелі Пол Атрейдес (Тімоті Шаламе) обʼєднається з Чані (Зендая) та племʼям фременів, щоб помститися вбивцям свої родини. Також йому доведеться обирати між коханням усього життя та порятунком всесвіту, чиє жахливе майбутнє бачить тільки він.

«Дюна» — адаптація однойменного роману письменника Френка Герберта. Фільм розповідає про життя Пола Атрейдеса — «привілейовану дитину, виховану сильною сім’єю». Йому належить перемогти у війні за пустельну планету Арракіс, наповнену наркотиком, що продовжує життя.

Спайс, черви та пророцтва: Розбираємо всесвіт «Дюни» за першим трейлером

Перша частина вийшла в США «Дюна» 22 жовтня 2021 року. У перший вікенд прокату фільм зібрав 40,1 мільйона доларів — це найкращий результат за всю кар’єру Дені Вільньова. Попередній рекорд належав «Тому, хто біжить по лезу 2049» (2017) — ця картина в перший прокатний вікенд зібрала 32,8 мільйона доларів. Усього у світовому прокаті фільм зібрав понад 400 мільйонів доларів.

В Україні премʼєра «Дюни» відбулася 16 вересня 2021 року. За перші неповні п’ять днів прокату стрічка зібрала в українських кінотеатрах 33,9 мільйона гривень, а переглянули її 262 547 глядачів. Таким чином фільм встановив рекорд зі зборів у перший уїк-енд з початку карантину й став найкасовішою картиною 2020-2021 років.

На другому місці фільм «Джентльмени» Гая Річі, який вийшов на екрани в січні 2020 року, до початку карантину в Україні. Згідно з даними платформи Box Office Mojo, збори стрічки склали 2 796 631 долар, а за перший уїк-енд вона заробила 642 468 доларів проти 1 267 042 доларів у «Дюни» за аналогічний період.

Усього в українському прокаті «Дюна» зібрала 3,5 мільйони доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis