Pornhub тестує чатбот, який відмовляє користувачів від пошуку відео з жорстоким поводженням з дітьми

З березня 2022 року Pornhub пропонував поспілкуватися зі спеціальним чатботом користувачам британської версії, які шукали на платформі контент, що містив жорстоке поводження з дітьми, пише Wired. Бот переривав пошук та пропонував натомість отримати допомогу через таку поведінку в Інтернеті

Чатбот запрограмований визначати пошук матеріалів з жорстоким поводженням з дітьми за 28 тисячами слів. Щойно хтось з користувачів британської версії Pornhub вбивав одне з них у пошуковий рядок платформи, він отримував повідомлення, що на сайті не існує контенту, який би задовольняв його запит. Разом з цим користувача попереджали про те, що матеріали, які він шукає, нелегальні та мають насильницький характер.

Далі користувача перенаправляли до чатбота, який пропонував обговорити причини такої поведінки та спонукав отримати допомогу від британського фонду Stop It Now!, який надає допомогу правопорушникам та займається запобіганням онлайн-перегляду контенту, що містить жорстоке поводження з дітьми.

У перші 30 днів роботи бота він спрацював 173 904 разів. За інформацією The Guardian, щомісяця британську версію Pornhub відвідують близько 15 мільйонів користувачів — більше ніж аудиторія деяких найпопулярніших ТБ-каналів у Великобританії.

Створила чатбот британський Фонд спостереження за Інтернетом (Internet Watch Foundation). На його розробку пішло понад два роки. 

Утім, як відзначає Wired, існує питання щодо вимірювання користі такого чатбота. За словами команди розробників бота, «можна вважати успіхом, якщо користувач закрив свій браузер після спілкування з ботом, але, на жаль, неможливо дізнатися, що саме він робитиме після цього».

За інформацією голови Stop It Now! Дональда Фіндлейтера, протягом березня через чатбот до його фонду по допомогу звернулися 158 користувачів. «З одного боку, це скромна цифра, — зазначає він. — А з іншого — варто задуматися, яких зусиль це вартували тим людям».

MindGeek, яка володіє Pornhub, уперше використала подібний чатбот. На думку голови Фонду спостереження за Інтернетом Сюзі Гарґрівз, це піде компанії на користь, «позаяк будь-яке насильство щодо дітей — злочин, який не лишається поза увагою судів».

Також вона зазначила, що у 2021 році її організація видалила близько 250 тисяч сторінок, що містили контент с сексуальним насильством над дітьми, що на 64% більше ніж у 2020.

«У перші три місяці локдауну через пандемію COVID-19 у Великобританії зафіксували понад три мільйони спроб відкрити ці заблоковані сайти. Це страшні цифри. Профілактика — найкраща практика і я поважаю MindGeek за цей крок. Для тестування бота ми потребували платформи з великим трафіком, яку нам запропонував MindGeek. І я маю наголосити, що цьогоріч ми видалили 169 тисяч сторінок з контентом с сексуальним насильством над дітьми й тільки одна з них була зареєстрована на Pornhub», — розповіла Гарґрівз.

На початку вересня Інстаграм без попередження та вказання причини видалив офіційний акаунт Pornhub. На момент видалення профіль налічував 13,1 мільйона підписників та 6200 постів. PornHub використовував Інстаграм для промоції відео та моделей, і не публікував там порнографічного контенту.

У грудні 2020 року журналіст та письменник Ніколас Крістоф опублікував в The New York Times статтю The Children of Pornhub («Діти Pornhub»). Він описав кілька випадків незаконної публікації відео за участі неповнолітніх на сайті.

За інформацією Крістофа, Pornhub заробляє на педофілії, расистському та мізогінному контенті, секс-відео, що завантажують з метою помститися колишньому партнерові, відео з прихованих камер, де зафільмовані жінки у душі тощо. У статті журналіст стверджував, що пошук на сайті роликів з дівчатами молодше 18 років і навіть 14 видає до 100 тисяч результатів.

Після статті Крістофа і свого розслідування платіжні системи Mastercard та Visa заборонили оплату на сайті своїми картами. А Pornhub видалив понад половину своїх відео.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis