Balenciaga став партнером ресейл-платформи Reflaunt

Французький модний дім став партнером ресейл-платформи Reflaunt, інвестором якої є CEO Balenciaga Седрік Шарбі, повідомляє Vogue. З ресейл-платформою вже співпрацюють H&M, Ganni, Cos та інші, а також маркетплейси ebay, Net-A-Porter, The Outnet

Партнерство з Reflaunt — продовження ініціатив Balenciaga щодо зменшення впливу на навколишнє середовище.

«Ми запустили програму перепродажу в партнерстві з Reflaunt, спрямовану на заохочення практики переробки, скорочення та повторного використання, коли це можливо, наприклад, щоб дати нове життя вже ношеному одягу та аксесуарам», — йдеться на сайті Balenciaga.

Як це працює

Клієнти залишають речі бренду в магазинах Balenciaga, які беруть участь у програмі. Reflaunt документують речі, перевіряють автентичність, роблять фотозйомку, встановлюють ціну. Згодом ресейл-платформа виставляє айтем на сайті. Після продажу клієнт отримує компенсацію у грошовій формі або в кредитній сумі, яку можна витратити на нові речі в магазинах Balenciaga. При виборі кредиту, вартість виплати на 20% більша, ніж у готівці, що стимулює циклічний процес продажу.

Зареєструватися в програмі і подивитися список магазинів-учасників можна тут.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Balenciaga by Demna (@demnagram)

Серед інших ініціатив модного дому: відмова від використання хутра і шкіри екзотичних тварин, а також співпраця з Reforestum. Це — платформа для взаємодії корпорацій та приватних осіб щодо проєкту з відновлення лісів. Бренд спронсорує три агролісомеліораційні проєкти в Південній Америці, Азії та Європі.

Що варто розуміти? Люксові бренди продовжують запускати програми перепродажу своїх вживаних речей. Зазвичай це подають як одну з еко-ініціатив бренду (що теж важливо), проте є ще одна причина — можливість контролю за речима на вторинному ринку, де від перепродажу зазвичай виграють сторонні вінтажні магазини чи платформи.

Крім того, за повернення старих речей клієнт отримує знижку на купівлю нових, що стимулює циклічний процес продажу. А у випадку з Balenciaga, його CEO ще й входить у число інвесторів Reflaunt.

Люксові бренди не вперше беруть участь у ресейл-ініціативах, щоб отримати більше прав власності на продажі вживаних товарів. Минулого року Jean Paul Gaultier запустили ресейл-сайт, в якому також можна орендувати речі. В 2022 році Gucci заснували проєкт Gucci Vault з архівними, вінтажними речами бренду, а також лімітованими колабораціями. Цього ж року Valentino почали продавати вживані речі покупців в обмін на кредит в магазині.

Чому люди божеволіють від секонд-хенду, а бренди бачать у ньому загрозу 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis