29 квітня головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва візьме відкрите інтерв’ю у співачки та авторки пісень Jamala. Подія, що відбудеться в артпросторі MOT на Контрактовій площі, приурочена до релізу нового альбому кримськотатарських пісень QIRIM, який Jamala 5 травня представить у Національній опері України з Національним симфонічним оркестром України, а 11 травня — в Ліверпулі разом із BBC Philharmonic Orchestra. Розповідаємо докладніше про подію та про те, як на неї потрапити
Севгіль Мусаєва та Jamala говоритимуть про Крим, його історію та сфокусуються на кримськотатарській культурі, яку росія намагалася знищити у різні часи: в період Радянського Союзу чи сучасної окупації півострова. Крім того, Jamala поділиться ексклюзивними деталями майбутнього релізу, який присвячений дослідженню та фіксації культури кримських татар.
«Ця розмова — прагнення відновити втрачені зв’язки з окупованою територією та наблизити повернення Криму не тільки територіально, але й культурно, ментально», — говорять у команді співачки.
Що треба знати про QIRIM
QIRIM — це альбом із 14 пісень, кожна з яких представляє певну місцевість Кримського півострову. В описі говориться, що «співавтором цього дослідження став сам народ Криму», бо до створення релізу також долучилися понад 80 музикантів.
«QIRIM — це про нашу історію, яку ми збираємо по крихтах, щоб пізнати себе. Щоб пізнати культуру, що роками кровоточить. Новий альбом проводить тропами українського Криму і розповідає традиційні сюжети, раніше невідомі чи забуті. Саме так я хочу, щоб звучала Україна для світу», — пояснила ідею альбому Jamala.
Прем’єра QIRIM відбудеться 5 травня в Національній опері України. Jamala виступить спільно з Національним симфонічним оркестром України.
Світова прем’єра альбому запланована на 11 травня на EuroFestival у межах «Євробачення-2023» у Ліверпулі. Співачка представить реліз разом із BBC Philharmonic Orchestra, одним із провідних симфонічних оркестрів Великої Британії.
Як потрапити на подію в MOT
Початок запланований на 10:15. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua
Усі кошти із продажу квитків ідуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії(докладніше тут).
Кількість місць обмежена.
Особливості відвідування
1. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 13:00 до 20:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.
2. У разі повітряної тривоги у Києві подія припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, івент продовжиться. У разі остаточного скасування організатори розглянуть можливість повторного проведення.
3. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а у разі необхідності — скористатися спеціально облаштованою вбиральнею.
4. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.
Що таке MOT?
«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій із 27 контейнерів-модулів, до 14 травня відбуватиметься виставка за участі 25 художників із 10 країн та серія спеціальних подій.
У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі