PUMA випустила колекцію одягу з двох мільйонів перероблених пластикових пляшок

Бренд створив лінію одягу та взуття в колаборації з глобальною організацією First Mile, що займається переробкою пластикових відходів. Колаборація стала частиною програми PUMA Forever Better («Завжди краще») — її метою є зменшити вплив на довкілля. Речі з колекції вже можна купити в офіційному онлайн-магазині PUMA в Україні

Для створення матеріалів кросівок PUMA LQD Cell Hydra використовують близько чотирьох пляшок

У колекцію ввійшла лінія тренувального одягу — футболки та легінси з технологією dryCELL, яка дозволяє шкірі дихати скрізь тканину, спортивні бра, штани та куртки з технологією захисту від холоду та вітру windCELL, а також анораки.
З кросівок лінію доповнили моделями LQD Cell Shatter і LQD Cell Hydra. Кожна пара має додаткову амортизацію у вигляді рідких шестикутних вставок у підошві.

На матеріали для моделі PUMA LQD Cell Shatter йде дві пластикові пляшки
Спортивне бра PUMA x First Mile виготовлене з п’яти пляшок

За словами директора зі сталого розвитку в PUMA Стефана Сейделя, на виготовлення лінії пішло близько двох мільйонів пластикових пляшок, що в еквіваленті становить понад 40 тонн переробленого пластику.

Більшість речей виготовлені з тканини, що містить не менше як 83% переробленого пластику, а деякі моделі повністю створено з такого матеріалу. Наприклад, на виготовлення куртки чи легінсів іде близько 12 пластикових пляшок, на анорак — 16, а корпус кросівок з колекції у своєму складі містить не менше як 50% переробленого пластику.

Для створення речей бренд використовував пластикові відходи, зібрані на території Тайваню. Весь процес складається з кількох етапів:

  • Команда First Mile збирає пластикові пляшки та продає місцевим центрам збирання.
  • Центри сортують і упаковують пляшки, а потім відправляють їх на станцію переробки.
  • На станції, попередньо позбувшись етикеток і кришок, зібрані пляшки подрібнюють і пресують у гранули.
  • Гранули пресують у тонкі смужки, з яких виготовляють м’яке волокно.
  • Матеріал додатково текстурують для отримання щільнішого, міцнішого й еластичнішого волокна, з якого створюють готові речі.

«Сподіваємося, що кожному покупцеві буде приємно не лише вибирати екологічні матеріали, а й знати, що це пов’язує їх з працівниками „першої милі“ — тими, хто збирає сировину. Що більше ми пов’язані, то легше продовжувати рух до стійкого розвитку»,

— коментує співпрацю голова First Mile з питань партнерства Келсі Халлінг.

First Mile

Британська компанія зі збору та переробки пластикових відходів. Мета організації — сприяти розвитку локальних підприємств та поліпшувати умови працi робiтникiв у сферi перероблення.

First Mile допомагає працівникам цієї галузі здобувати освіту, опановувати інші професії, а також запроваджує навчальні програми з переробки для всіх охочих розвиватися в цій сфері.

PUMA Forever Better

Програма, націлена на зменшення впливу бренду на довкілля й підвищення рівня прозорості та відповідальності. Для виконання плану команда PUMA залучає ініціативи зі стійкого розвитку у власну роботу.

PUMA ставить за мету поліпшити десять сфер, на які впливає діяльність бренду: клімат, довкілля, здоров’я та безпеку населення, повітря та воду, роботу з хімікатами, виготовлення матеріалів, а також права людини, підвищення соціальної відповідальності, роботу уряду й залучення громадських організацій.

Восени 2019 року PUMA першим з глобальних sportstyle-брендів запустив офіційний інтернет-магазин в Україні. На сайті діє безкоштовна доставка та знижка 5% при оплаті банківською картою — при замовленні від 2300 гривень.

Матеріал підготовлено за підтримки

Не пропустіть інші колекції PUMA в Україні:


Подписывайтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis