Біля «клубу на Кирилівській» напали на дизайнера Костянтина Омелю

Оригінальна замітка [03.07.2023] «Клуб на Кирилівській» (він же ∄), 41 повідомив про напад на одного з відвідувачів біля входу у двір інституції. Постраждав київський дизайнер Костянтин Омеля. Він вважає, що напад був скоєний на ґрунті гомофобії. Розповідаємо, що наразі відомо про ситуацію 

UPD [11.07.2023] Із постанови Подільського районного суду Києва стало відомо, що нападником на Костянтина Омелю був військовий. Мірою покарання суд обрав штраф у розмірі 1700 гривень. Пом’якшувальною обставиною у справі визнали «щире каяття обвинувачуваного». Додатково він має сплатити судові витрати, що становлять 2672 гривень

Звинувачення нападникові на Омелю висунули за частиною 2 статті 125 Кримінального кодексу України («умисне нанесення легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності»).

UPD [09.08.2023] 9 серпня команда «Клубу на Кирилівській» опублікувала пост з результатами судового процесу щодо липневого побиття Костянтина Омелі. Докладніше розповідаємо в кінці замітки

Інцидент трапився у неділю, 2 липня, близько 20:00. «На території нашої інституції з’явилася група агресивно налаштованих молодих людей, — ідеться в заяві клубу. — Після перемовин з охороною вони були змушені покинути територію, але залишилися біля входу, демонструючи агресивну, загрозливу поведінку. Знаходячись на вулиці, один із членів цієї групи вчинив акт насильства проти Костянтина Омелі, одного з відвідувачів заходу, який збирався увійти у двір».

Після цього невідомі, включно з нападником, покинули місце події. Йдеться про тринадцятьох людей — десять чоловіків та трьох жінок. Нікого з них поки не ідентифікували.

Повідомляється, що внаслідок удару Омеля втратив свідомість і «перебував у непритомному стані тривалий час».

«Відео з камер спостереження передані правоохоронним органам. Наразі поліція проводить слідчі дії, а потерпілий перебуває у стабільному стані. Він проходить додаткове медичне обстеження і знаходиться у постійному контакті з нами, правоохоронними органами та юристами», — зазначає команда ∄.

Команда Кирилівської також звертається до всіх, хто має будь-яку інформацію про інцидент, що могла б допомогти затримати нападників, звертатися через директ у їхньому інстаграмі.

Своєю чергою громадська організація «Гей-Альянс Україна» повідомила у твіттері, що зв’язалася з Костянитом Омелею, який підтвердив, що напад був скоєний на ґрунті гомофобії.

Також «Гей-Альянс Україна» нагадує, що на початку Прайд-місяця, який щорічно відзначається в червні, дизайнер випустив спеціальну колекцію на підтримку ЛГБТК+ спільноти та здійснив публічний камінг-аут.

Про судове рішення по справі

9 серпня команда клубу поділилась результатами судового процесу. 

В заяві йдеться, що нападника ідентифікували та затримали, а 31 липня відбулось перше судове засідання у справі.

Подільський районний суд Києва визнав обвинувачуваного на ім’я Денис (повну інформацію про нападника не уточнюють з метою нерозголошення персональних даних фізичної особи) винним відповідно до частини 2 статті 125 Кримінального кодексу України, за «умисне нанесення легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності».

Команда клубу також повідомила, що нападник визнав провину та понесе покарання, проте не вказала, яке саме. У частині 2 статті 125 КК України передбачене покарання у вигляді громадських робіт (від 150 до 240 годин), виправних робіт (на строк до одного року), арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

«Паралельно з цим, наші юристи готують цивільний позов щодо компенсації як матеріальної, так і моральної шкоди потерпілому. Ми запевняємо, що безпека гостей є нашим пріоритетом, і ми віримо, що у випадку будь-яких неправомірних дій, адресованих нашим відвідувачам, нашою відповідальністю є зробити все для відновлення справедливості», — йдеться в пості ∄.

В червні, напередодні старту першого в Україні фестивалю квір-кіно Sunny Bunny, два київських кінотеатри, де проходили покази, — «Жовтень» та KINO42 — отримували погрози (про це ми докладніше писали тут). В результаті фестиваль відбувся без інцидентів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis