Найбільший американський видавець найняв штатного репортера, який спеціалізується на Тейлор Свіфт

Американський медіахолдинг Gannett, що володіє найбільшою кількістю газет в США, анонсував, що журналіст Браян Вест займе першу в історії компанії позицію штатного репортера, що висвітлюватиме музичну кар’єру та життя Тейлор Свіфт. Variety пише, що він працюватиме в редакціях понад 200 газет у складі холдингу Gannett, зокрема USA Today, та розповідатиме всі події, пов’язані з попспівачкою

В пресрелізі уточнили, що Вест писатиме історії, які «досліджуватимуть вплив Свіфт на музику, бізнес і соціальні аспекти, а також висвітлюватиме хроніку музичних подій в житті Тейлор, наприклад, найважливіші моменти та деталі концертів туру Eras Tour, випуски її альбомів та всі тизери нових проєктів співачки». Він працюватиме зокрема для онлайн-версій видань.

Газета USA Today оголосила про пошуки «енергійного письменника, фотографа та професіонала соціальних медіа, який зможе задовольнити неймовірний інтерес до всього, що стосується Тейлор Свіфт» у вересні 2023 року. Серед вимог був принаймні п’ятирічний досвід журналістики, а оголошена зарплатня — до 100 тисяч доларів на рік.

Тоді запит USA Today викликав активне обговорення в медіаіндустрії про те, чи варто наймати в редакції журналіста, робота якого буде зосереджена лише довкола однієї персони.

В коментарі Variety Браян Вест пояснив, що для нього ця посада «нічим не відрізняється від посади спортивного журналіста, який вболіває за свою домашню команду».

«Я просто фанат Тейлор і стежу за її кар’єрою, але я також маю такий журналістський досвід: я вчився в університеті Northwestern, вигравав нагороди, працював у редакціях по всій країні. Найцікавіше в цій роботі те, що, так, ви можете розповідати про пасхалки чи тизери, але насправді це більш серйозне дослідження, наприклад, про вплив, який Тейлор має на суспільство, бізнес і музику».

Вест також зізнався, що колишні колеги-журналісти неодноразово кепкували з нього «за фанатську поведінку», але у висновку це «привело його до особистого знайомства з самою Тейлор Свіфт».

«Іноді вони казали щось на кшталт: Ми здивовані, що Браян сьогодні не пропустив роботу через нібито хвороба, бо Тейлор випустила новий альбом. А я просто зібрав ці жарти докупи, надіслав команді співачки і сказав: Ей, просто щоб ви знали, я репортер новин, який фанатіє від Тейлор. Трі [Пейн, публіцист Свіфт] написав мені вранці в день одного з її концертів і сказав, що Тейлор хоче зі мною познайомитись».

За словами Майкла Анастазі, віцепрезидента новинного відділу Gannett, їхня вакансія «охоплювала широкий спектр репортерів, від ветеранів новинних відділів, включно з принаймні одним відомим репортером Білого дому, до авторів впливових фанатських блогів, присвячених співачці, та її звичайних шанувальників, які просто слідували своїм мріям і сподівалися виграти цю лотерею».

Хто такий Браян Вест

Вест протягом останніх восьми років працював в різних американських редакціях новин, серед яких філія телеканалу NBC. Він займався не лише репортерською роботою, а в більшості випадків самостійно знімав та монтував випуски.

На його рахунку дві премії «Еммі» за телевізійне виробництво, а також нагорода Колумбійського університету імені Альфреда І. Дюпона за журналістські розслідування.

В листопаді Тейлор Свіфт стала мільярдеркою.

За підрахунками видання Bloomberg, завдяки світовому концертному туру Eras, що розпочався в Аризоні 17 березня 2023, статки Тейлор Свіфт сягнули 1,1 мільярда доларів. У межах турне співачка дасть 146 виступів «на п’яти континентах». Цьогоріч Свіфт виступає у Північній та Південній Америці,  а наступного року їде до Азії, Європи та Австралії.

«Свіфт — одна з небагатьох виконавиць, які досягли статусу мільярдера виключно музикою, сольними виступами, цей статок — результат праці та таланту співачки, а також вмілого маркетингу та таймінгу», — зазначає Bloomberg.

Видання пише, що «вело підрахунки у консервативний спосіб, ґрунтуючись лише на активах і доходах, які можна підтвердити або простежити за публічними цифрами». Оцінка статку Свіфт від Bloomberg враховує оцінну вартість музичного каталогу та п’яти будинків співачки, а також доходи від потокових угод, продажу музики, квитків на концерти та товарів.

Також видання врахувало розмір сплачених Свіфт податків, витрати на організацію турів і подорожі, комісійні менеджерам і агентам.

Також Bloomberg звертає увагу, що фільм співачки The Eras Tour став найкасовішим концертним фільмом Північної Америки. За перші вихідні картина зібрала у прокаті США та Канади близько 92,8 мільйона доларів та обігнала попереднього лідера списку роботу Джастіна Бібера Never Say Never.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis