Тайка Вайтіті зніме екранізацію роману Кадзуо Ішіґуро «Клара і Сонце»

За інформацією The Hollywood Reporter, Тайка Вайтіті («Кролик Джоджо», «Тор: Кохання та грім») веде переговори щодо кіноадаптації книги Кадзуо Ішіґуро «Клара і Сонце» для одного з підрозділів Sony — 3000 Pictures. Перший варіант сценарію написала Даві Воллер («Відчайдушні домогосподарки», «Безумці»)

Виконавчим продюсером стане Кадзуо Ішіґуро. Також фільм продюсуватиме Девід Гейман («Одного разу в… Голлівуді», кінофраншиза «Гаррі Поттер»).

«Клара та сонце» вийшла навесні 2021 року. Це перший роман Ішіґуро після Нобелівської премії з літератури, якою письменника відзначили у 2017 році. Українською книгу видало «Видавництво Старого Лева» у перекладі Ганни Лелів.

Роман розповідає про роботку-андроїда Клару — штучну приятельку, яку придбали для дівчинки Джозі, щоб та не почувалася одинокою. Вона відрізняється від інших роботів й особлива у своїх спостереженнях за людьми й намаганнях зрозуміти їхню поведінку та природу. А ще вона вважає, що сонце здатне живити своєю енергією не лише роботів, а й людей, і навіть в силах зцілити Джозі від її хвороби.

 Ґільєрмо дель Торо займається анімаційною екранізацією роману Ішіґуро «Похований велетень». Режисер створить її у стоп-моушн техніці, яку використовував на зйомках «Піноккіо Ґільєрмо дель Торо».

Дія цього роману Ішіґуро, виданого у 2015 році, відбувається у середньовічній Англії, в часи після правління короля Артура. Подружжя Аксель та Беатріс прямують до сусіднього селища, щоб відшукати сина, якого не бачили багато років.

У той самий час їхнє власне селище вкриває туман, після чого місцеві забувають минуле. Аксель та Беатріс продовжать мандрівку та зустрінуть племінника померлого короля Артура, сера Гавейна, який шукає дракониху Квериг, щоб убити її.

Сценарій до мультфільму дель Торо писатиме разом з Деннісом Келлі («Утопія»). Утім повноцінно знімати екранізацію «Похованого велетня» дель Торо почне за два роки, «тому, що спочатку хоче випустити повнометражне ігрове кіно».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis