Український фільм про окупований Чорнобиль переміг на кінофестивалі в Оберхаузені

1 травня документальна стрічка Олексія Радинського «Чорнобиль 22» отримала головний приз на міжнародному кінофестивалі короткометражного кіно в Оберхаузені. Картину можна переглянути онлайн та безплатно лише 2 травня до 23:00 на сайті кінофестивалю

Фільм Радинського показує наслідки окупації ЧАЄС російськими військами у лютому 2022 року. «Чорнобиль 22» складається з кадрів, знятих на мобільний телефон, та свідчень очевидців.

«Під час роботи над фільмом “Чорнобиль 22” ми провели понад двадцять глибинних інтерв‘ю зі свідками російських воєнних злочинів у Зоні. Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів та екологів. Їхні свідчення об‘єднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили» — розповідає Олексій Радинський у своєму телеграм-каналі.  

Міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно в Оберхаузені — найбільший кіноогляд подібного формату. Його заснували у 1954 році й на ньому показують різні форми короткого метру, включно з відеокліпами. У 2023 році його призовий фонд нараховує 43 000 євро. Їх розподіляють на 20 нагород. Автори фільму «Чорнобиль 22» отримала 8 000 євро. 

Олексій Радинський — режисер-документаліст, який працював над фільмами «Колообіг» та «Нескінченність за Флоріаном». Прем’єра останнього відбулася на одному із найвпливовіших кінофестивалів світу — Роттердамському кінофестивалі, а в Україні його вперше показали наприкінці того ж року на Docudays UA.

«Нескінченність за Флоріаном» розповідає історію протистояння архітектора «летючої тарілки» на Либідській площі Флоріана Юр’єва та забудовника Ocean Mall, що мав би поглинути знахідку монументалізму.

Докладніше про фільм читайте у нашій розмові з режисером.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis