Taschen видасть книгу про «Сяйво» Стенлі Кубрика

Видавництво Taschen готує до публікації двотомник, присвячений трилеру «Сяйво» Стенлі Кубрика, знятого за однойменним романом Стівена Кінга у 1980 році. У нього увійшли «сотні раніше неопублікованих фотографій зі знімального майданчика, нові інтерв’ю з акторами та членами знімальної команди, факсиміле оригінальних буклетів та афіш, ранні драфти сценарію, записки Кубрика та інші ексклюзивні матеріали»

Передмову до видання написав Стівен Спілберг.

«Ви просто зобов’язані прочитати цю книгу. А одразу після цього сісти за перегляд фільму, навіть якщо ви вже бачили його 50 разів. Просто ця книга відкриє вам новий погляд на „Сяйво“, вона змінить усе», — вважає Спілберг.

Видання випустять лімітованим накладом у 1000 екземплярів. Ціна — 1800 доларів.

Кубрик зняв «Сяйво» за однойменним романом Стівена Кінга, яка вийшла у 1977 році. Під час його написання Кінг страждав від алкоголізму, як і головний герой книги Джек Торренс (у фільмі його роль виконав Джек Ніколсон).

За сюжетом фільму головний персонаж проходить співбесіду на посаду зимового сторожа в розкішний готель Оверлук — віддалене місце серед мальовничих пейзажів. За словами готельного керівника, усе чого вимагатиме посада — наглядати за майном закладу з кінця жовтня до початку травня. Він також розповідає Терренсу страшну історію про попередника, який не впорався з самотністю, жорстоко вбив родину і наклав на себе руки.

Торренс запевняє керівника, що зовсім не боїться та разом з сімʼєю приїздить до Оверлука. Через місяць після переїзду Джек стає нервовим та агресивним — на нього починає діяти готель, побудований на колишніх землях, де індіанці ховали своїх мертвих.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis