У Ґлазґо планують створити «легальні стіни» для графіті

Міська влада Ґлазґо розглядає варіант створення «легальних стін», на яких художники зможуть малювати графіті та мурали. Так вони зможуть «створювати свої роботи, не боячись арешту», пише The Guardian

За словами членів міської ради Ґлазґо, подібне рішення допоможе розвивати мистецький напрям міста. Проєкт знаходиться на ранніх стадіях розробки. Наразі у раді вивчають відповідні правові пункти законодавства та займаються пошуком вільних локацій під управлінням міста, які можна використати для ініціативию.

«Вуличне мистецтво вже змінило багато районів міста, зробивши його більш яскравим і цікавим, а також зменшивши витрати на видалення графіті, — прокоментувала ініціативу членкиня міської ради Ґлазґо Крісті Мернс. — Це хороший спосіб надати більше можливостей для молодих художників та розширити доступ до мистецтва та культури. Це, безумовно, допоможе зменшити стигму навколо вуличного мистецтва».

За словами Лани Рейд-МакКоннелл, радниці Шотландської партії зелених, попри рішення співпрацювати з вуличними художниками, вони все ж контролюватимуть новостворені роботи, а «будь-які дискримінаційні чи образливі графіті» прибиратимуть.

За словами власника арт-простору SWG3 Гері Маккея, Ґлазґо, як і Манчестер чи Брістоль, — це «міста робітничого класу із сильною етикою в мистецтві». Він додав, що багатьом молодим місцевим художникам важко отримати відповідну освіту, тому вони «ризикують порушити закон, залишаючи свої роботи біля доріг, у вагонах чи на автобусних зупинках».

«Вони роблять це не як акт вандалізму, вони хочуть прославити своє ім’я та показати, що у них є талант», — пояснює Гері.

11 листопада вуличний художник Banksy опублікував в Інстаграмі перший пост після майже 11 місяців мовчання — це була його робота в Бородянці.

Далі художник підтвердив виданню The Art Newspaper, що створив в Україні сім робіт. Графіті британського художника можна побачити в Києві, а також Ірпені та Бородянці — «одних із найбільш постраждалих від російських бомбардувань місць». В The Art Newspaper уточнили, що нові роботи стали першими публічними муралами Бенксі за понад рік. 17 грудня Banksy показав і півторахвилинний ролик про поїздку до України.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis