У Києві відбудеться фестиваль сучасної анімації та медіа арту Linoleum

З 1 по 5 вересня у кінотеатрі «Жовтень» проведуть восьмий фестиваль сучасної анімації та медіа арту Linoleum. Там покажуть три конкурсних програми (українська, міжнародна та комерційна), позаконкурсні добірки (еротична анімація, VR та анімація про жінок), спеціальні покази, відеоарт, лекції та майстер-класи

Фестиваль відкриється безкоштовним показом фільму «Криптозоопарк» на ЮБК 1 вересня о 21:00. Події анімаційної стрічки розгортаються в альтернативній Каліфорнії 1970-х років. Поки тривають протести проти В’єтнамської війни, ветеринарка Лорен рятує тварин у своєму криптозоопарку. Військові хочуть вкрасти пожирача снів Баку і тим самим знищити мрії про альтернативну культуру. Прем’єра фільму відбулася на Берлінському кінофестивалі цього року. 

В українському конкурсі організатори зібрали екранізацію Роберта Шеклі «Непотрібні речі», яку зняв Дмитро Лісенбрат, анімацію про самотню русалку «Глибока вода» Анни Дудко, кіно про тривогу та депресію «Тигр блукає поруч» Анастасії Фалілеєвої. У цьому ж блоці, але поза конкурсом, покажуть її стрічку Papier-mâché, яку режисерка присвятила майстру-лялькарю Олегу Педану.

Крім української ретроспективи та добірки з новими обличчями анімації, на Linoleum демонструють ретроспективу естонських режисерів, експериментальні фільми та програму для дітей, де, зокрема, підлітки навчаться створювати кліпи, стоп-моушн та колажі. 

Під час фестивалю проведуть близько 20 майстер-класів та лекцій, де обговорять витоки авторського коміксу, створення альтернативної анімації та організують artist talk з провідними аніматорами світу. Також до 150-річчя Лесі Українки відкриється виставка GIF-анімації у 39.9gallery. 

Повний розклад подій та квитки на фестиваль можна придбати тут

Читайте  також:


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis