У прокат вийшов документальний фільм про історію українського футболу

З 27 жовтня в українських кінотеатрах показують документальну стрічку «Нація футболу», що досліджує історію становлення національної футбольної збірної з 1992 до 2021 року. Під час зйомок команда фільму поспілкувалася з Андрієм Шевченком, Олегом Блохіним, Йожефом Сабо, Артемом Мілевським, Олександром Зінченком, Олександром Шовковським, Русланом Ротанем, Андрієм П’ятовим, Леонідом Буряком та іншими зірками українського футболу

Окрім інтервʼю з тренерами та футболістами частиною «Нації футболу» стали кадри, відзняті за лаштунками матчів, архівні записи, у тому числі й персональні архіви журналістів, що супроводжували збірну у різні періоди виступів збірної.

Над фільмом працювали понад рік, зрежисував його Володимир Мула, який у 2020 випустив документальний фільм «Юкі», присвячений 10 хокеїстам українського походження, які у різний час грали в НХЛ та ставали чемпіонами ліги.

«Нація футболу» присвячений 30-річчю першого офіційного матчу збірної України. Команда фільму планувала прокат на кінець квітня, щоб відзначити дату 29 квітня 1992 року, коли відбулась перша офіційна гра української національної команди. Тоді Україна зіграла проти Угорщини.

Українська режисерка документального кіно Ксенія Кравцова («Шелест кроків», «Така робота») зняла стрічку про знакового українського фотографа Олександра Глядєлова. Команда картини називає його «розповіддю про великого фотографа, внутрішній світ, що рухає його, про його творчість, і розповіддю про всіх нас, про українців».

Дізнатися більше про фільм та подивитися трейлер можна у нашому матеріалі. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis