Київський бренд Anoeses: «Клієнти відчувають себе владними, одягаючи наші речі»

«Дати людям мотив для еротичного дослідження себе» — так сформулювали місію бренду подружжя Костянтин та Катерина Саввопуло, запускаючи 2018 року Anoeses.

Цю ідею бренд транслює не тільки у шкіряних та латексних виробах, а й у своїй освітній платформі Anoeses Education. Там можна дізнатися, зокрема, як знайти зв’язок зі своєю внутрішньою домінатрикс, прочитати поради щодо секстингу та як отримати позитивний досвід від відвідування магазину еротичних товарів.

Одяг українського бренду обирають і світові зірки. Джулія Фокс знялася в латексній спідниці для ES Magazine, Charli XCX прийшла на шоу Saturday Night Live 2021 року у шкіряному бра, а Мадонна одягла корсет Aria на NYC Pride влітку 2022 року та інші вироби Anoeses у кліпі Frozen Remix.

У Anoeses є і соціальна місія: наприклад, остання колаборація — Anoeses x KyivPride, створена у співпраці з художникомстр Нікітою Гудзовським — спрямована на «поширення обізнаності та соціального визнання спільноти ЛГБТКІА+ в Україні». До проєкту ввійшли шість інтерв’ю з представниками ЛГБТКІА+ про боротьбу за свої права та підтримку України під час війни.

DTF Magazine поговорив зі співзасновником бренду Костянтином Саввопуло про екологічність латексу та тенденції slow-fashion, що використовує бренд, а також про подолання стереотипів щодо БДСМ-ком’юніті та цензуру в соцмережах

«Ми вирішили диктувати власні правила гри» 


Засновники Anoeses, Костянтин та Катерина Саввопуло

— Перед тим, як заснувати Anoeses ви відкривали шоурум з українськими кінк-брендами. Що це був за проєкт і які бренди там були представлені?

—  Шоурум S39 ми позиціювали як еротичний простір, де продавали аксесуари ручної роботи та демонстрували картини українських художників, наприклад Ганни Козирєвої. Він мав познайомити людей, у першу чергу вже зацікавлених, з різноманітністю еротичних ігор.

—  Чому ви вирішили переключитися на власний бренд?

— Разом з Катею ми хотіли зреалізувати свої естетичні ідеї та продумувати функційність речей до дрібниць. Тому вирішили диктувати власні правила гри на власному виробництві. Скоро ми помітили попит на оригінальність наших задумів. Так і почалося життя Anoeses.

— В одному інтерв’ю ви казали, що більшість працівників виробництва Anoeses — це чоловіки. Чому так склалося?

— Так, на шкіряному виробництві в нас більше чоловіків, але в напрямках латексу та текстилю — мікс із перевагою в сторону жінок.

— З початку заснування бренду ви продавалися онлайн і були спрямовані на міжнародну аудиторію. Тепер у вас є офлайн-магазин у Києві, також бренд представлено в магазинах Австралії, США, Канади, Нідерландів, Німеччини. Чому ви вирішили все-таки вийти в офлайн?

— Офлайн — одна з найважливіших точок контакту з клієнтами й запланований крок у розвитку нашої компанії. Майже для всіх фешен-брендів важливо, щоб люди могли доторкнутися та приміряти товари. Ми не виняток, плюс в еротизм Anoeses хочеться емоційно зануритися.

З латексом та шкіряними виробами, наприклад з корсетами, люди не часто контактують у повсякденному житті. Тому важливо познайомитися з матеріалом наживо, перш ніж купляти.

Шоурум Anoeses в Києві

Латекс — примхливий матеріал, який не так просто одягнути й не кожному може сподобатися те, як щільно він прилягає до тіла. Отже, треба спробувати. Так само зі шкірою. Вона має свою вагу, запах і якість, тому дуже важливо, щоб людина могла зрозуміти: її це чи ні, а також відчути цінність виробу та його якість.

Шкіряні аксесуари Anoeses

— Після 24 лютого деякі закордонні стилісти та зірки обирали українські бренди: такою фешен-мовою вони висловлювали підтримку України під час війни. Одяг вашого бренду носили світові зірки ще до повномасштабного вторгнення. Але чи помітили ви збільшення попиту після 24 лютого саме через те, що ви український бренд?

— Ми отримали багато слів підтримки від наших клієнтів, які знали, що ми з України.

Загалом, з 2021 року Anoeses почав робити активні кроки до співпраці із західними фешен-інфлуенсерами, стилістами та блогерами. Зі зростанням впізнаваності бренду поступово підвищувався попит від зіркових стилістів і знаменитостей.

Мадонна отримала наші вироби до повномасштабного вторгнення, і співпраця з нею була запланована без контексту «підтримайте нас, бо ми український бренд».

Хоча на сайті та в усіх соціальних мережах зазначено, звідки ми, досі є багато стилістів, які, звертаючись до нас, щиро дивуються, що ми з України. Тому однозначно відповісти на це питання складно. Попит насамперед формують наші дизайни, якість виробів, естетика та візуальне позиціювання.

Джулія Фокс в одязі Anoeses

Мадонна в корсеті Anoeses

«Нав’язувати — це енергія, витрачена в порожнечу»


— Під час повномасштабної війни ви перевозили виробництво до Івано-Франківська. З одного боку, я розумію, що ви орієнтуєтесь на більш прогресивну та опен-майндед-аудиторію, але з іншого — є матеріал, у якому зібрано реакції людей на пост мера Івано-Франківська, який підтримав релокацію вашого бренду. Ці коментарі, м’яко кажучи, не дуже привітні. Що ви про це думаєте?

— Ми давно зрозуміли, що нав’язувати щось комусь — це енергія, витрачена в порожнечу. І були готові до таких коментарів, бо знаємо, що сексуальний досвід — глибоко особиста історія, і кожен має право на свою власну.

Також є один принцип, який підтримує успіх людей і компаній — прислухатися до аргументованої критики, яка базується на об’єктивному досвіді, а не на емоційному забарвленні. Коментарі в цій статті були емоційними спалахами. За цим цікаво спостерігати.

— Яку реакцію ваш бренд викликає в людей, які його випадково бачать?

— Найчастіше — ого, вражає! Бо рідко коли уявляють не вульгарну еротику. На моїй пам’яті не було такого, щоб я показав нашу роботу й людина від цього втекла з криками.

Латексна лінійка Anoeses

«Кінкі-комʼюніті — це ледве не найперше комʼюніті на планеті, яке почалося з культури згоди»


— Щодо вашої освітньої платформи Anoeses Education. Хто її веде, можливо, там є певні експерти, сексологи або це варто сприймати як лайфстайл-блог?

— Наша платформа з диджитал-продуктами — це спільна ідея команди, а навчальні матеріали створені експертами.

Соціальні мережі Anoeses Education веде наша райтерка, яка має глибоку зацікавленість і розвиває свою експертність у темі сексуальної освіти. Для того, щоб підтримувати зацікавлення, треба бути глибоко зануреним у звички, світосприйняття кінкстерів, розуміти й самому мати природу таких фантазій. Натепер ми активно розвиваємо спілкування із сексологами та БДСМ-експертами, які перевіряють і допомагають нам досліджувати теми, які ми публікуємо.

— Як, на вашу думку, такі інформаційні ініціативи допомагають долати стереотипи щодо БДСМ-ком’юніті? Чи помітили ви за останні п’ять років зміни на краще? У чому саме ці зміни проявляються?

— Так, сприяють. Найбільшим стереотипом є те, що БДСМ — це нездорове бажання і його можна прирівняти до зґвалтування. Найперше, що варто зазначити, що кінкі-комʼюніті — це ледве не найперше комʼюніті на планеті, яке почалося з культури згоди. Ще й такої згоди, коли тільки «так» означає «так». Мовчання — не згода. Ні — не спосіб набити собі ціну через недоступність. Як ви бачите, це прірва між тим, що насправді є, і тим, що люди здатні вигадати, щоб залякати самих себе.

Найбільша зміна проявляється в самоусвідомленні. Такі інформаційні ініціативи допомагають людям ставити запитання. Що мені подобається, а що не подобається? Що приносить задоволення, а що відштовхує? Людина має досліджувати свою сексуальність, а кінкі чи не кінкі — особисті сексуальні фіксації.

Латексна лінійка Anoeses

Чоловічі шкіряні аксесуари Anoeses

«У нас немає на меті побудувати прямі асоціації між усіма нашими товарами та кінкі-практиками»


— Щодо вашої лінійки кежуал-кінк. На яку аудиторію вона розрахована, на більш масову?

— Ми її розвивали й розвиваємо для людей, які люблять «гострий» стиль одягу. Тепер, коли ледве не на кожній червоній доріжці ми бачимо знаменитість у провокативному, еротичному амплуа, кежуал-кінк стає масовим.

— Одяг з латексу та тотал-лук зі шкіри, особливо в моді, відійшов від зв’язку та асоціацій з якимось кінками та тим паче БДСМ. У вас є лінійка кежуал-кінк, проте все одно здається, що загальна філософія бренду обертається навколо БДСМ. Чому ви хочете повернути або популяризувати знову таку асоціацію, але у своєму, більш естетичному, баченні?

— БДСМ-вироби — це наші перші вироби, мотивом яких було допомагати досліджувати сексуальне задоволення. Коли ми розширили асортимент, то заклик «Досліджуй!» продовжував бути частиною нашої філософії.

Але наша естетика завжди була еротична, а не БДСМ. Еротика — це не те саме, що секс, хоча природа останнього невіддільна складова першого.

Одяг та білизна Anoeses з латексу

У нас немає на меті побудувати прямі асоціації між усіма нашими товарами та кінкі-практиками. Цей зв’язок існує тільки з функційністю наших бондажних сетів.

— Ваш бренд проводив експерименти з парами, які фотографувалися в одязі Anoeses та розмовляли із сексологом, таким чином вони відкривалися і собі, й одне одному ще більше. Чи плануєте ви й надалі робити щось подібне?

— Дуже хотіли б! І як є вже така нагода… Читачу, якщо ти зацікавлений дослідити природу своїх сексуальних фантазій, то зв’яжися з нами! Можеш написати в директ нашої сторінки в інстаграмі або ж на пошту [email protected].

Проєкт Anoeses Sexperiment

— Як, на вашу думку, одяг може допомогти пізнати та стати відкритішим до сприйняття власного тіла?

— З нашого останнього маркетингового дослідження ми дізналися, що клієнти найчастіше відчувають себе владними, коли одягають наші вироби. Ми дуже пишаємося, бо так і було задумано, отже наші плани конгруентні з реальністю.

Чому владними? Бо неможливо почувати справжню силу і впевненість, коли соромишся свого тіла. Тіло — це подарунок, невіддільна частина тебе. І якщо одяг допомагає побачити себе звабливо, то не залишається нічого іншого, окрім як насолоджуватися цим відчуттям: буття у власному тілі.


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis