Українське видавництво ArtHuss випустить книжку про Banksy

Видавництво ArtHuss анонсувало реліз книги Ґері Шова та Патріка Поттера «Banksy: Ви становите загрозу прийнятного рівня (Якби було не так, ви б уже про це знали)». Видання вийде друком у червні 2023 року і міститиме фотографії робіт британського художника «від 1990-х до сьогодні», а також тексти про його діяльність та світогляд

«Написати книжку про людину, про існування якої (якщо вона взагалі існувала) достеменно нічого не відомо, наповнити цю книжку картинами, які написав точно-невідомо-хто? Напевно, на дослідження виділено величезний бюджет? Я заплакав. Мені дали ляпаса, щоб я замовк. Треба діяти негайно, поки тіло ще не охололо!, — прогарчали вони. — Друкуємо за три дні“. Рукопис було написано у підвалі в Шордичі на зворотах фальшивих банкнот. Замість чорнила були мої сльози», — описував процес створення книги один з авторів Патрік Поттер.

Англійською книга уперше вийшла у 2012 році у видавництві Carpet Bombing Culture.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Видавництво ArtHuss (@art.huss)

Українською книгу переклали Леся Коцюк та Олексій Пелипенко. Це видання також доповнять інтерв’ю Banksy про його поїздку в Україну, і знімками робіт, які він створив на стінах будівель в Бородянці, Ірпені та Горенці.

Передзамовити видання можна на сайті видавництва.

11 листопада 2022 рік Banksy опублікував в Інстаграмі перший пост після майже 11 місяців мовчання — це була його робота в Бородянці.

Далі художник підтвердив виданню The Art Newspaper, що створив в Україні сім робіт. Графіті британського художника можна побачити в Києві, а також Ірпені та Бородянці — «одних із найбільш постраждалих від російських бомбардувань місць». В The Art Newspaper уточнили, що нові роботи стали першими публічними муралами Бенксі за понад рік.

Наразі відомо, що в Бородянці розташовані як мінімум дві роботи Banksy: графіті гімнастки, що стоїть на руках на уламках зруйнованого будинку, а також графіті із хлопчиком, який кидає на землю дзюдоїста.

17 грудня 2022 року Banksy опублікував в Інстаграмі півторахвилинний ролик про поїздку до України, в якому показав процес створення деяких робіт.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Banksy (@banksy)

Авторство яких робіт раніше підтвердив Banksy: 

Графіті із зображенням хлопчика, який кидає на землю дзюдоїста, тобто Путіна. Роботу нанесено на стіну зруйнованого дитячого садка.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Графіті з дітьми, що катаються на протитанковому їжаку, на київському Майдані Незалежності.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Малюнок гімнастки, що стоїть на руках, на зруйнованому будинку в Бородянці. Це перша робота, авторство якої сам Banksy підтвердив 11 листопада.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Графіті з жінкою в халаті, у протигазі та з вогнегасником. Її зобразили біля вікна згорілого будинку.

Зображення бородатого чоловіка, що приймає ванну біля входу в одну з дверей зруйнованого дому.

Ще одне графіті зроблене в Києві на вулиці Великій Житомирській. Banksy намалював броньовану вантажівку навколо вже існуючого малюнку пеніса на стіні, «перетворивши останній на ядерну боєголовку».

Останню роботу The Art Newspaper не описує, проте в переліку фотографій подає ще одне зображенням з гімнасткою, що ловить баланс зі стрічкою на вибоїні зруйнованого будинку.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis