Український фільм «Памфір» вийде на Netflix

Команда української драми «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука анонсувала реліз стрічки на Netflix. Подивитись фільм на стримінгу можна буде з 22 червня 

«Зберігайте дату та вйо споглядати Маланку й пройматись автентичними традиціями західних регіонів України».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ПАМФІР / PAMFIR (@pamfir_film)

Сюжет «Памфіра» розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який повертається із заробітків. Після суперечливих вчинків у минулому головному герою знову доводиться звернутися до криміналу через проступок сина. Події відбуваються під час свята Маланки та засновані на біблійній історії про Авраама.

Знімання відбувалися в Карпатах та на Буковині восени 2020 року, а головні ролі зіграли Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова («Ніч Леополіса»), Олександр Ярема («Номери»), Римма Зюбіна («Гніздо горлиці») та місцеві мешканці. Сценарій стрічки, який написав Дмитро Сухолиткий-Собчук («Штангіст»), розроблявся у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinеfondation Residence.

Прем’єра стрічки пройшла в секції «Двотижневик режисерів» на Каннському кінофестивалі, де отримала схвальні відгуки від кінокритиків. В Україні фільм вийшов 23 березня і зібрав понад 11 мільйонів гривень касових зборів після п’ятого вікенду.

В червні на Netflix вийде ще два українських фільми: «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча та «Клондайк» Марини Ер Горбач. Реліз першого відбудеться 14 червня, другого — 7 червня.

«Памфір» вийшов в українських кінотеатрах 23 березня 2023 року. За перший вікенд у прокаті стрічка заробила 24 мільйони гривень, показавши один з найкращих стартів серед українських драм, а за сім тижнів фільм зібрав понад 11 мільйонів гривень.

Оператор «Памфіру» Микита Кузьменко отримав нагороду за найкращу операторську роботу на лондонському кінофестивалі Raindance. Докладніше про операторські призи, найкращі фільми 2022 року та Карпати без стереотипів читайте у нашому інтерв’ю з Микитою.

У квітні режисер «Памфіра» Дмитро Сухолиткий-Собчук став героєм одного з епізодів подкасту DTF Magazine. Він розповів про роботу над стрічкою, комерціалізацію народних свят, українських прикордонників та як подивитися на Карпати під новим кутом. Послухати епізод можна на Soundcloud, Apple Podcasts або Spotify.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis