Подивіться фільм Resident Advisor про електронну сцену України під час війни

Видання Resident Advisor разом із продакшн-компанією Tabor випустили 45-хвилинний документальний фільм Ukraine: Nightlife in Resistence про електронну сцену України після повномасштабного вторгнення росії. Режисером фільму став Максим Наконечний («Бачення метелика»), а консультанткою історії — Катерина Горностай («Стоп-Земля»)

Стрічка розповідає шість історій різних діячів індустрії з різних куточків країни про те, як змінилося їхнє життя після 24 лютого 2022 року. Серед них — Гарік Пледов (музикант, засновник лейблу Polygon, організатор івентів «Мистецтво — Зброя!» та «Брудний пес»), Сергій Вел (співзасновник Closer), Діана Берг (активістка та спізасновниця арт-платформи «ТЮ» в Маріуполі), Влад Шаст (драг-квін, перформер, активіст і засновник благодійного фонду «Обійми»), Олег Шпудейко aka Heinali (композитор і саунд-артист) та Микита Козачинський (співзасновник дніпровської формації та раніше однойменного клубу Module).

 

«Коли 24 лютого росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, успішна електронна сцена раптово змінилася. Продюсери, діджеї, власники клубів, персонал, промоутери та куратори стали військовими, волонтерами та біженцями, — йдеться у синопсисі фільму. — Танцювальні майданчики перетворилися на волонтерські центри, медичні навчальні пункти, координаційні штаби та боєприпасні заводи».

Прем’єра фільму відбулася 11 квітня в Лондоні, а в Україні стрічку вперше показали 20 квітня у кінотеатрі «Жовтень».

Творці фільму закликають донатити волонтерським організаціям та благодійним фондам, які підтримують музичні спільноти, показані у фільмі: Обійми та Musician Defend Ukraine.

Максим Наконечний — сценарист, продюсер та режисер фільму «Бачення метелика» про аеророзвідницю Лілю, яку зґвалтували в російському полоні під час війни на сході України. Після визволення вона намагається продовжувати жити з цією трагедією. Наконечний зняв фільм за участю волонтерів, лікарів та колишніх полонених у другорядних ролях, а кіно створювали неподалік зони бойових дій.

Прем’єра «Бачення метелика» відбулася у другому за важливістю конкурсі Каннського кінофестивалю «Особливий погляд». 

Читайте розмову з Максимом Наконечним у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis