В Берліні пройде благодійний фестиваль українських та німецьких брендів

Команда харківського бренду Low Blow, українська дизайнерка Арина Остапенко та діджей Денис Поляков організують дводенний благодійний фестиваль Visionary. Він пройде 6 та 7 серпня в берлінському культурному центрі Lobe Block. DTF Magazine поговорив з командою івенту та розповідає про нього докладніше 

Як виникла ідея Visionary

Ініціаторами проєкту виступили Рубен Аганесянц та Марія Пархоменко, які разом працюють над Low Blow. Пізніше до команди доєднались дизайнерка та засновниця бренду YAMASO Арина Остапенко, а також діджей та дизайнер Денис Поляков. 

За словами Рубена Аганесянца, перебуваючи в Берліні, вони шукали нові шляхи для розвитку власного бренду та зіштовхнулись з «проблемами комунікації з локальним ком’юніті». 

«Ми розуміли що ця проблема не тільки наша, а й багатьох українських брендів, отже вирішили об‘єднатися для репрезентації сучасного українського креативного ком’юніті німецькому, — розповідає Рубен. — На той момент ми відвідали багато українських івентів в Берліні, але жоден не зміг зацікавити локальну креативну спільноту. Всюди більшістю відвідувачів були українці. Тому ми вирішили спробувати зробити масову колаборацію українського ком’юніті з німецьким. Сподіваємося, що наш фестиваль стане так званим “порталом“ для української спільноти в Європу».  

Які бренди братимуть участь у фестивалі

Речі на Visionary виставлять близько 20 українських та німецьких брендів.

Серед них українські марки keep, O(FourFour), Low Blow, m0d44, Act.1, Golub.udp, KSENIASCHNAIDER, Unmere, ХОМЕНКО, Yamaso, Anumo, Ochis, Zinkasbags, Yonty та Quick_boards, а також німецькі Safe Light Berlin, ATELIER, F Ü E H R DESIGN та ювелірний бренд LARSEN.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений VISIONARY FESTIVAL (@visionary.festival)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений VISIONARY FESTIVAL (@visionary.festival)

Крім того, фестиваль підтримує амстердамська платформа Clothes for Progress, команда якої надсилає всі кошти з продажу одягу різних світових брендів на підтримку темношкірого населення. Наразі платформа підтримує декілька фондів, серед яких Black Foreigners in Ukraine.

Що ще заплановано у програмі

Весь фестиваль супроводжуватимуть діджей-сети від музикантів Anyrock, Kurilo, Udda, Deeply Dstrbd, Abraham, Saplin, Hopper F та Travis. 6 серпня пройдуть лайв-виступи на даху — вони стартують о 18:00, а серед артистів заявлені Moe, Parashiva, Leria, Morea та 2Yagut. 

На Visionary також організують інтерактив з принтами українських ілюстраторів Микити Лаптінова, Sxemka, сестер Ніколь та Мішель Фельдман та Жені Велічєва: за словами команди, художники надали їм свої «найулюбленіші роботи», які гості івенту зможуть нанести власноруч на футболки та сумки.

Частиною фестивалю стане виставка робіт німецького художника Peter-Maximilian Ronsdorf. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений VISIONARY FESTIVAL (@visionary.festival)

Протягом двох днів, разом з поп-апом українських та німецьких брендів, виставкою та лайвами музикантів, працюватимуть тату-зона з трьома українськими майстрами: Женею 313, Катею Пономаренко та intervladiq, зона з портрет-сесіями від берлінської фотолабораторії SafeLight, б’юті-зона українського перукаря та стиліста Ані Фурії, фуд-корт з традиційними українськими стравами, а ще пройдуть змагання з настільного тенісу та футболу.

Кому передадуть гроші

Потрапити на фестиваль можна за донат в п’ять євро. 30% зароблених коштів команда Visionary перерахує до волонтерської ініціативи Repair Together.

Крім того, організатори вирішили підтримати іншу українську ініціативу Behind Blue Eyes — проєкт, в якому діти з деокупованих сіл фотографували своє життя. На фестивалі відкриється виставка з дитячими фотографіями учасників, а кошти для них збиратимуть в окрему банку.

  

Low Blow — скейт-бренд із Харкова, заснований у 2017 році. У 2019 році він переміг у конкурсі локальних брендів DTF Magazine.

«Історія бренду розпочалася з того, що у нас виникли труднощі з вибором одягу в Україні: на полицях магазинів можна було знайти лише темні речі із принтами у вигляді примітивних написів. Ми зрозуміли, що треба щось міняти і за три тижні з’явилася наша перша колекція. Презентація відбулася на фестивалі That’s Wassup, де ми заявили про себе як про український скейт-бренд. Кожна наша колекція випускається обмеженим тиражем».

З початком війни вся команда та виробники бренду евакуювались з Харкова і поки не планують повертатись назад. 

«В нас немає змоги вивезти обладнання і навіть дізнатися чи все гаразд, — пояснює Рубен. — Зараз ми у Берліні, наша скейт-команда на західній Україні, виробнича команда, мабуть, вже по всьому світу»,

За його словами, команда на певний час поставила повноцінну роботу на паузу, проте вже працює над однією колаборацією з українським ілюстратором, імені якого поки не називає. 

«Наш бренд  зараз переживає кризу. В один момент ми зрозуміли, що втратили все, і більше не можемо вільно експериментувати над одягом і робити те, до чого рухались. То ж ми вирішили взяти трохи часу щоб зрозуміти, що робити далі. Зараз ми нібито обнулились і почали все спочатку — нові напрями поставки матеріалів, пошук виробництв. Більш за все ми страждаємо через втрату виробництва».

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis