В Києві пройде виставка воєнних фотографій документаліста Олександра Глядєлова

5 серпня в Національному заповіднику «Софія Київська» в Києві відкриється фотовиставка українського документаліста Олександра Глядєлова. На ній покажуть фотографії українських міст, зроблені Олександром з початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого

На чорно-білих знімках фотограф показує наслідки обстрілів Києва, Ірпеня, Бучі, Бородянки, Мощуна, Чернігова, Запоріжжя, Харкова, Чугуєва, Малої Рогані та Краматорська, а також процес евакуації цивільного населення та побут жителів постраждалих міст, які залишились там.

Виставка проходитиме в приміщенні «Хлібні» на території «Софії Київської». 

Олександр Глядєлов знімає вже близько 30 років та висвітлює військові конфлікти у різних місцях: Чечні, Молдові та Нагірному Карабасі. З 2014 року фотограф документував в Україні події Революції Гідності, а також війну на сході країни, зокрема прифронтове життя на Донбасі. У 2014 році разом з фотографом Максом Левіним Олександр виходив з оточеного міста Іловайська. 

Куратором виставки виступив Олег Соснов, який вже давно співпрацює з Глядєловим.

Фотовиставка стане частиною щорічного київського мистецького фестивалю Bouquet Kyiv Stage, який пройде з 5 по 7 серпня в Національному заповіднику «Софія Київська».

В програмі запланована музичні виступи, кінопокази, виставки та екскурсії, а також панельні дискусії на тему літератури, мистецтва та філософії. Детальний розклад організатори обіцяють представити найближчим часом.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Bouquet Kyiv Stage (@bouquetkyivstage)

В червні Олександр Глядєлов, Олег Соснов та композитор Антон Байбаков представили відео-есе WAR, що складається з кадрів українських міст, постраждалих внаслідок повномасштабної війни росії проти України. Для нього також використали фотографії Олександра, зроблені з 24 лютого до 31 травня.

Докладніше про відеопроєкт ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis