В Україні покажуть новий фільм Йоргоса Лантімоса. Він переміг на Венеційському кінофестивалі

Український дистриб’ютор Kinomania придбав права на показ нового фільму грецького режисера Йоргоса Лантімоса. «Бідолахи» (Poor Things) з Еммою Стоун в головній ролі вийдуть в прокат 18 січня 2024 року

Прем’єра стрічки відбулась у вересні в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю, де здобула «Золотого лева», а критики назвали її найкращим фільмом Лантімоса. 

Згідно із синопсисом, в центрі сюжету «Бідолах» — Белла (Емма Стоун), яку, після спроби самогубства, повертає до життя неортодоксальний вчений Ґодвін Бакстер (Вільям Дефо), замінивши її мозок на мозок немовляти. Беллі важко прийняти свою нову ідентичність та навколишній світ, але під керівництвом вченого вона намагається повернутись до звичного життя. Одного разу дівчина тікає з адвокатом (Марк Руффало) у подорож континентами, та розпочинає боротьбу за визволення та свої права.  

В основі картини — однойменний роман Аласдера Ґрея 1992 року. Оригінальна новела складається зі свідчень та записів різних оповідачів, які сильно відрізняються одні від одного.

«Лантімос, якого вважають провідним режисером Weird Wave, зняв екранізацію знакового роману Аласдера Грея, яка використовує мову готичних формальностей — з чіткими паралелями до “Франкенштейна” та “Аліси в Дивокраї”. Ця стрічка передусім цінна тим, що розповідає про ролі чоловіків і жінок у суспільстві. “Бідолахи” — тематично багатошаровий, непристойний, стилістично оформлений і найперше веселий фільм. У ньому є все — від жіночих численних оргазмів до комунізму, і він, безперечно, заслуговував перемоги в Венеції», — писали ми в нашому матеріалі про головні хіти Венеційського кінофестивалю. 

Отримуючи нагороду, Лантімос відзначив роль Стоун: «Цей фільм — це вона, попереду і позаду камери».

Докладніше про ще шість фільмів з Венеційського кінофестивалю, які ми чекаємо в українському прокаті, читайте у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis