В Україні запустили артініціативу «БАЧИТИ = ЖИТИ»

Проєкт «БАЧИТИ = ЖИТИ» збирає та продає постери українських та європейських художників та ілюстраторів. Його засновник — український художник та режисер Артем Юрченко, який вже понад 15 років проживає в Парижі. Усі кошти направлятимуть різним фондам, що надають гуманітарну та медичну допомогу Україні

Особливість «БАЧИТИ = ЖИТИ» в тому, що кожен постер друкуватимуть у ручних техніках — літографії, шовкодруці, офорті або монотипії. Та випускатимуть лімітованим тиражем до 10 пронумерованих і підписаних екземплярів.

Ідея такого проєкту виникла у Юрченка під час його перебування у Львові навесні. Там до нього долучилася співвласниця креативної агенції Христина Бойко, а згодом — кілька студентів Паризької академії мистецтв. Так були зроблені та розклеєні у Львові перші постери.

Перші наклади постерів створили в Парижі в стінах літографської майстерні ENSBA (École des Beaux-Arts) Артем Юрченко, Міша Завальний та учні цієї майстерні. Ці роботи також можна побачити на вулицях Львова та Києва.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений seeᝃlive (@see_2_live)

«Зараз світ диджиталізувався, під час війни було створено багато NFT-проєктів, витворів моушн-графіки, дуже багато колекцій з відкритими вихідними файлами, де кожен може взяти й надрукувати постер на лазерному принтері, ми ж пішли іншим шляхом і створили колекцію саме handmade-постерів, в цьому і є їх основна цінність. Враховуючи лімітованість кожної серії та сигнатури від художників чи майстрів друку, вони мають і досить сильну мистецьку та колекційну складову», — описує проєкт Артем Юрченко.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений seeᝃlive (@see_2_live)

Серед українських художників до проєкту вже долучилися сестри Фельдман, Зоя Черкасська-Ннаді, Олександр Грехов, Вітер Степовий, майстерні Etchingroom та Litography 30.

Як до проєкту можуть долучитися художники та ілюстратори

Взяти участь в проєкті може кожен охочий. Фотографії або електронні файли робіт приймають на пошту на [email protected] з поміткою Ореn call.

Якщо малюнок приймуть, його надрукують методом шовкодруку в партнерській майстерні в кількості від 3 до 10 екземплярів, кожен з яких підпишуть як «авторський тираж».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis