В український прокат вийде AIR — фільм про зародження партнерства Nike та Майкла Джордана

З 6 квітня в українських кінотеатрах вийде стрічка AIR («Ейр»), що розповість про зародження довгорічної співпраці між Nike та баскетболістом Майклом Джорданом. Подивитись фільм можна буде до 12 квітня в мережі кінотеатрів «Планета кіно»

AIR став першим проєктом продюсерської компанії Artists Equity, яку Бен Аффлек та Метт Деймон запустили в листопаді 2022 року. Сам Аффлек грає в фільмі роль співзасновника Nike Філа Найта, а Деймон — спортивного маркетолога компанії Сонні Ваккаро, якому вдалося підписати контракт з Майклом Джорданом в 1984 році.

Сюжет розгортається у середині 1980-х, коли Nike, яка на той момент була третьою компанією у США з продажу взуття, намагалася вмовити Майкла Джордана підписати з нею контракт. Стрічка розповість про те, яких зусиль для цього довелося докласти Ваккаро. Поява персонажа Джордана у стрічці не планується, він «буде незримо присутнім там як масштабна міфічна фігура».

Віола Девіс зіграє у фільмі матір баскетболіста — Делоріс Джордан, яка відіграла значну роль у підписанні контракту між Джорданом та Nike. В AIR також знялись Джейсон Бейтман («Озарк»), Кріс Мессіна («Гострі предмети»), Кріс Такер («Година пік»), Густаф Скарсгард («Вікінги») та Джуліус Теннон («Королева-воїн»).

Персонажа самого Майкла Джордана в фільмі не буде — сюжет зосереджений саме на спробах Сонні Ваккаро та команди Nike вмовити баскетболіста на партнерство, спілкуючись з його близькими людьми.

Бренд Jordan дебютував у 1985 році — першою спільною моделлю Nike та баскетболіста Майкла Джордана стала червоно-чорна пара кросівок Air Jordan 1.

Аналітики Nike прогнозували, що бренд зможе заробити близько 3 мільйонів доларів за перші чотири роки роботи. Проте, вже за перші 12 місяців марка заробила близько 130 мільйонів і стала одним з найпопулярніших виробників спортивного взуття.

В лютому стало відомо, що за останні п’ять років продаж товарів під брендом Jordan приніс Nike 19 мільярдів доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis