Від кросівок з шипами до взуття з фітнес-трекером: як технології PUMA випереджають час

Від перших кросівок з шипами, які забанили через скарги конкурентної компанії, до взуття з фітнес-трекером RS Computer Shoe, розробленого ще у 1980-х — PUMA має значну спадщину новаторських дизайнів, які подобаються як професійним спортсменам, так і людям, що просто тренуються для себе або ж люблять спортивну естетику.

Зокрема, нова тренувальна колекція PUMA FIT є втіленням технологічності бренду. Завдяки спеціальним якостям, тканина не обмежує рухи спортсмена навіть при найінтенсивніших тренуваннях, а також ефективно виводить вологу. Дві оновлені моделі кросівок роблять тренування комфортним внаслідок технологічних елементів у дизайні. 

Речі з колекції PUMA FIT вже надійшли у продаж в Україні — амбасадорами колекції стали олімпійські призери зі стрибків у висоту та плавання: Ярослава Магучіх та Михайло Романчук. DTF Magazine розповідає коротку історію зв’язку спортивного бренду і технологій, а також відстежує шлях бренду до інноваційності навіть у звичайній футболці

«Культура перших» як головний принцип розробок PUMA


«Хтось робив це раніше? Це вперше?» — тільки якщо відповідь на ці запитання ствердна, PUMA продовжує розглядати ідею. «Постійно бути першими, хто щось розробляє, завжди мотивувало нас», — розповідає команда.

Впродовж своєї історії компанія впроваджувала гучні інновації. Серед найвідоміших — кросівки Brush Spikes з 68 голчастими шипами, які максимізували зчеплення та мінімізували опір.

Деякі спортсмени, що носили їх на змаганнях, встановлювали один світовий рекорд за іншим. Зокрема, американський легкоатлет Джон Карлос пробіг дистанцію у 200 метрів за 19,92 секунди і став найшвидшим спортсменом на Олімпійських випробуваннях США з легкої атлетики влітку 1968 року. Так само як і Вінсент Метьюз в іншій дистанції, подолавши 400 метрів за 44,4 секунди.

Проте конкурентним брендам це не сподобалося і вони вимагали заборону Brush Spikes, аргументуючи тим, що шипи пошкоджують покриття доріжок. Зрештою, їх доводи взяли до уваги, кросівки заборонили, рекорди — скасували, а максимальну кількість шипів на кросівках — змінили, тепер вона не мала перевищувати шести.

Проте це не зупинило PUMA й надалі вигадувати технології для взуття та одягу.

Головний директор з інновацій Ромен Жірард пояснює: «Ми покращуємо продуктивність наших спортсменів і бізнесу, поєднуючи точки дослідження, розробки продуктивності та емоцій».

Цей принцип відображено в бігових кросівках RS Computer Shoe, які випередили популярність фітнес-трекерів майже на сорок років. Їх випустили 1986 року, вони мали комп’ютерний чип, вбудований у задню частину для запису дистанції, часу та калорій.

Професор кафедри ортопедії та спортивної медицини Вашингтонського університету в Сієтлі Пітер Кавана допомагав розробляти кросівки. Він згадує, що Армін Дасслер звернувся до нього з проханням «розробити щось дійсно особливе», що ідентифікувало б бренд як передовий з погляду технологічності та новаторства. Пітер був у захваті від створення продукту на основі його знань про бігову механіку: «Можливість мати доволі безмежні ресурси, виробляти продукт, — для мене було тим самим, ніби мені дитиною дали ключ від магазину іграшок».

У 1980-х модель не набула популярності: люди не розуміли, навіщо вимірювати кроки та спалені калорії. Лише через 20 років фітнес-трекери стали повсюдною технологією в домашніх і професійних тренуваннях. 2018 року PUMA перевипустила RS Computer Shoe у лімітованій серії. Оновлені кросівки зберегли зовнішній вигляд оригіналу, але мають додаткові функції: порт USB, світлодіодні індикатори та Bluetooth.

Три основні технології, використані в новій колекції PUMA FIT


Нова колекція стала логічним продовженням прагнень компанії до інновацій, зокрема в речах з простим дизайном.

Кампейн показує важливість щоденних тренувань для спортсменів і технологічність продукту для досягнення цілей. Ярослава Магучіх та Михайло Романчук, що стали обличчями колекції, здобули золото та бронзу на чемпіонаті Європи — 2023 зі стрибків у висоту та плавання, а тепер готуються представляти Україну на Олімпійських іграх — 2024 в Парижі.

«Через історію злетів і падінь транслюється шлях героїв до олімпу та незгасний слоган FOREVER.FASTER, який передає зв’язок культури, видатних особистостей, перемог і непереборного бажання рухатися ще швидше», — йдеться в пресрелізі.

PUMA FIT поєднує тканини, що повторюють форму тіла, яскраві і нейтральні кольори, технології. До колекції ввійшли чоловічі футболка та шорти, жіночі топ і легінси, а також дві оновлені моделі кросівок.


1. dryCell


Ця технологія використовується в одязі для інтенсивних тренувань і занять спортом, даючи змогу відводити зайву вологу від тіла, а також забезпечує сухість і комфорт.

«Це не тільки покращує відчуття, а й забезпечує довший строк служби речам, оскільки потовиділення менше впливає на тканину», — розповідають у PUMA.

У колекції PUMA FIT технологія використана в чоловічій футболці оливкового кольору вільного крою з невеликим логотипом бренду.

Михайло Романчук у футболці з технологією dryCell та шортах з тканини ULTRA BREATHE з нової колекції PUMA FIT

2. ULTRA BREATHE


Суміш тканин ULTRA BREATHE спеціально призначена для покращення повітропроникності. З використанням цієї технології створили чоловічі шорти чорного кольору з двома передніми кишенями.

Михайло Романчук у футболці з технологією dryCell та шортах з тканини ULTRA BREATHE 

3. EVERSCULPT


Компресійна тканина, створена для корекції фігури, моделює її, а дизайн одягу облягає та підтримує тіло, не обмежуючи рухів. Топ з високим горлом і вирізом на спині забезпечують додаткову повітропроникність, а легінси з високою талією мають еластичний пояс і контрастну окантовку. Речі виконані в бежевому кольорі з поєднанням чорного, з додаванням кислотно-зеленого відтінку.

Дві моделі кросівок з колекції PUMA FIT


До колекції увійшли дві оновлені моделі кросівок для тренувань: PWR NITRO SQD та PWRFRAME TR 3. Перші розроблені з м’яким внутрішнім шаром NITROFOAM, що забезпечує амортизацію, і твердим зовнішнім шаром у зоні п’яти, що відповідає за стабільність для різноспрямованих рухів.

PWRFRAME TR 3 мають систему підтримки передньої частини стопи PWRFRAME, розроблену для підвищеної продуктивності. Серед інших інновацій — система підтримки верху взуття PWR TAPE та підошва PROFOAM EVA з новим фіксатором п’яти.

Кросівки PWRFRAME TR 3 з нової колекції PUMA FIT
Кросівки PWR NITRO SQD з нової колекції PUMA FIT

Технологія NITRO

NITRO поширена в кросівках PUMA для різних видів спорту, проте започаткована для бігової лінійки 2020 року. Згодом цю технологію також впровадили і для баскетбольних кросівок.

«На мій погляд, коли ви спочатку взуваєте цю модель, рівень комфорту, який ми забезпечуємо, є, мабуть, найкращим, — каже Макс Стайгер, глобальний бренд-менеджер PUMA, що також відповідальний за стратегію. — Я думаю, що ще одна річ, яку ми бачимо з NITRO, — це довговічність цього початкового відчуття [комфорту]. Завдяки тому, як ми створили NITRO, ви відчуваєте це набагато довше, цінність продовжується набагато далі, ніж у деяких наших конкурентів».

Розробники кросівок PUMA також приділяють увагу особливостям жіночої стопи — саме таку модель демонструє в кампейні Ярослава Магучіх.

«Ми хочемо стати першим брендом, який візьме до уваги форму, посадку та контури [жіночої стопи], — розповідають у компанії. — Наші кросівки створені відповідно до профілю жіночої стопи, щоб вони могли бігати з комфортом і досягати своїх цілей».

PUMA NITRO LAB

У березні 2023 року поблизу німецького Франкфурта відкрито першу PUMA NITRO LAB. Цю високоефективну лабораторію для тестування товарів спортсменами розроблено з компанією Hartmann Orthopedics & Sports, що спеціалізується на оптимізації продуктивності спортсменів.

PUMA NITRO LAB отримує докладну інформацію про тіло спортсменів за допомогою серії тестів і сканувань, що дає змогу компаніям розробляти індивідуальні рішення для окремої людини. Окрім професійних спортсменів, лабораторія також доступна для бігунів будь-якого рівня, які прагнуть покращити результати.

Лабораторія PUMA NITRO LAB у Німеччині

«PUMA NITRO LAB — це природний прогрес для нас, коли ми розвиваємося у світі бігу, — сказав Ромен Жірард. — У PUMA все починається з наших спортсменів. Ми працюємо з найшвидшими чоловіками та жінками у світі, щоб допомогти їм працювати краще, а потім використовуємо наші знання для інновацій у наших продуктах на користь бігунів усіх рівнів».

«Ця лабораторія стає критично важливою для створення ідей, які будуть рухати наступне покоління розробки продуктів на трасі та поза нею», — додає він.

Колекцію PUMA FIT вже можна придбати у мережі магазинів PUMA по всій Україні, в магазинах партнерів «Інтерспорт» та «Спортцентр», а також на офіційному сайті PUMA Україна.


Матеріал підготовлено за підтримки PUMA


Пiдписуйтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis