Вийшов другий трейлер фільму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука

UPD [9.03.2023] Державне агентство України з питань кіно опублікувало другий трейлер стрічки «Памфір» українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Світова прем’єра відбулася у 2022 році на Каннському кінофестивалі в програмі «Двотижневик режисерів», а в український прокат стрічка вийде 23 березня

Дебютний ігровий повнометражний фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який заради своєї родини йде на злочин. Події відбуваються під час свята Меланки та засновані на біблійній історії про Авраама.

«Памфір»: Що кажуть критики про повнометражний дебют Дмитра Сухолиткого-Собчука

Оригінальна замітка [22.02.2023] Державне агентство України з питань кіно випустило український трейлер стрічки «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука

Зйомки відбувалися в Карпатах та на Буковині восени 2020 року, а головні ролі зіграли Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова («Ніч Леополіса»), Олександр Ярема («Номери»), Римма Зюбіна («Гніздо горлиці») та місцеві мешканці. Сценарій стрічки, який написав Дмитро Сухолиткий-Собчук («Штангіст»), розроблявся у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinеfondation Residence.

Над хореографією боїв у фільмі працював лідер Apache Crew Анатолій Сачивко.

В листопаді «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука став одним із шести номінантів на нагороду Європейської кіноакадемії European Discovery — Prix FIPRESCI. Щороку на European Film Awards її вручають за «Найкращий дебютний повнометражний фільм».

9 березня в український прокат вийде документальний фільм «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта. Стрічка змагатиметься за «Оскар» в номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм».

«Будинок зі скалок» — копродукція Данії, Швеції, Фінляндії та України (за підтримки Держкіно). Фільм розповідає про соціальних працівників, які працюють в особливому дитбудинку в Лисичанську та створюють безпечний простір для дітей. Зйомки на Донбасі тривали понад два роки — на той момент лінія фронту знаходилась за 20 кілометрів від міста.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis