В MOT покажуть оскарівського номінанта — документальний фільм «Будинок зі скалок»

9 березня продюсерка Вікторія Хоменко представить у культурному просторі МОТ документальну стрічку «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта про дитячий будинок у Лисичанську. Фільм змагатиметься за «Оскар» в номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм»

«Будинок зі скалок» створено у співпраці Данії, Швеції, Фінляндії та України (за підтримки Держкіно). У фільмі Сімон Леренґ Вільмонт «досліджує тему довгострокових наслідків війни та показує, який відбиток вона залишає на найвразливішій частині суспільства».

Фільм розповідає про соціальних працівників, які працюють в особливому дитбудинку в Лисичанську та створюють безпечний простір для дітей. Зйомки на Донбасі тривали понад два роки — на той момент лінія фронту знаходилась за 20 кілометрів від міста.

Раніше Сімон Леренґ Вільмонт зняв в Україні стрічку «Віддалений гавкіт собак», в якій показує життя 10-річного хлопчика Олега під час бойових дій на Донеччині. У новій роботі режисер продовжує досліджувати тему довгострокових наслідків війни й пропонує глибше подивитися на те, який відбиток вона залишає на найвразливішій частині суспільства.

«“Будинок зі скалок“ — цього року єдиний фільм, номінований на премію “Оскар“, де серед країн-виробників є Україна. Це відбулось у час, коли Україна якнайбільше потребує підтримки світу, — розповіли співпродюсерки фільму Дар’я Бассель та Вікторія Хоменко. — Режисерська камера чутливо, з максимальною уважністю та обережністю, схоплює історії дітей з притулку прифронтового міста. Ми бачимо різні моменти їхнього життя: як моменти непростого внутрішнього вибору, так і моменти сповнені людською теплотою та безмежною любов’ю».

Світова прем’єра «Будинку зі скалок» відбулася у січні 2022 року на кінофестивалі «Санденс» — там фільм отримав нагороду за «Найкращу режисуру». Того ж року фільм здобув дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival, а також перемогу в категорії «Найкращий фільм документального конкурсу» на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції, нагороду за «Найкращий документальний фільм» на Film Independent Spirit Awards та «Найкращий європейський документальний фільм» на European Film Awards. 

Як потрапити на показ

Початок запланований на 19:30. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua

Ціна квитка — 200 грн. Всі кошти з продажу квитків йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

Кількість місць обмежена.

Особливості відвідування:

1. Кінопокази МОТ — це серія камерних івентів у виставковому просторі. Посадка глядачів відбувається на пуфах.

2. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 12:00 до 19:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

3. У разі повітряної тривоги у Києві кінопоказ припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, кінопоказ продовжиться. У випадку остаточного скасування івенту, організатори розглянуть можливість повторного показу.

4. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а за необхідності скористатись спеціально облаштованою вбиральнею.

5. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.

Що таке МОТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 25 художників з 10 країн та серія спеціальних подій.

У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.

20 лютого в MOT стартувала серія кінопоказів в колаборації з Docudays UA. Докладніше про програму та фільми ми розповідали в нашому матеріалі.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis