«Я би не заліз в цей батискаф»: Джеймс Кемерон критикує OceanGate за недбалість

Джеймс Кемерон («Термінатор», «Аватар») прокоментував BBC трагедію батискафа «Титан», який втратив зв’язок через дві години після занурення до решток «Титаніка». Режисер критикував компанію OceanGate за те, що вони не змогли сертифікувати «Титан»: «Вони знали, що не пройдуть»

Кемерон довідався про втрачений зв’язок з батискафом ще 19 червня — через день після трагедії, адже сам був на кораблі у плаванні. Тоді ж він відразу запідозрив катастрофу: «Я скептично ставився до технології, яку вони використовували. Я б не заліз в цей батискаф. […] І відчував кістками, що трапилося. Коли електроніка субмарини вийшла з ладу одночасно із системами зв’язку та транспондерем відстеження, то батискафу — кінець».

«Цей тиждень був схожий на тривалу та кошмарну шараду, де люди говорять про стукіт з батискафа, кисень і всяке інше. Я знав, що батискаф точно перемістився нижче своєї останньої відомої глибини та положення. Саме там його і знайшли», — додав у коментарі режисер. 

Джеймс Кемерон ще раз публічно засудив OceanGate в інтерв’ю ABC News через ігнорування попереджень про безпеку підводного апарату. Професіоналами галузі теж попереджали про можливі «катастрофічні» результати у колективному листі 2018 року до OceanGate. Компанія не прокоментувала ці закиди. 

Натомість для британського Times Radio відповів Гільєрмо Зенляйн, співзасновник OceanGate, який відійшов від справ компанії ще 10 років тому: «Є різні думки та погляди на те, як робити речі, як створювати дизайн для підводних апаратів, як їх проєктувати, будувати, як працювати під час занурень. Але існує одна річ, що є правдою щодо мене та інших експертів, і вона полягає в тому, що ніхто з нас не брав участі в проєктуванні, розробці, будівництві, випробуванні чи навіть зануренні підводних суден. Тож ніхто не може спекулювати на цьому».

У неділю, 18 червня, батискаф «Титан» поринув в Атлантичний океан для дослідження пасажирського лайнера «Титанік», але через дві години перестав виходити на звʼязок. Берегова охорона США та інші служби займалися пошуком батискафа і знайшли його рештки від імплозії [вибуху всередину. — Прим. DTF Magazine] у четвер, 22 червня. 

На борту перебувало п’ять впливових людей: засновник OceanGate Expeditions Стоктон Раш, французький акванавт і дослідник «Титаніка» Поль-Анрі Наржоле, британский мільярдер і космічний турист Геміш Гардінг, пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд та його 19-річний син Сулейман.

Ми розповідали про те, що Channel 5 готував документальний фільм про трагедію «Титана», що мав вийти через 3 дні після занурення.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis