Behind Blue Eyes представили нову відеороботу про дітей Чорнобаївки

Благодійний проєкт Behind Blue Eyes випустив спеціальний епізод «Природа та довкілля очима дітей Чорнобаївки». Команда записала його в Чорнобаївці, під час квітневої експедиції Херсонщиною 

Головними героями відео стали 10-річний Костянтин, 11-річна Віка, 12-річний Гога та 10-річний Назар, які пережили дев’ять місяців окупації Чорнобаївки російськими військами. На камеру вони розмірковують про «природу та їх особистий зв’язок із нею, а також про стан довкілля під час війни».

В Behind Blue Eyes додали, що відеоробота «зібрала повний спектр дитячих емоцій — від милих оповідей про дружбу з качками до тяжких роздумів про вплив решток тіл на довкілля».

«На момент публікації відео набуває нових сенсів — менш ніж за два місяці після цієї розмови, російський терор спричинив екологічну катастрофу на Каховській ГЕС. Сьогодні Чорнобаївка частково затоплена. На щастя, жоден з героїв відео не постраждав», — розповіли в команді.

В серпні 2022 року співзасновники Behind Blue Eyes Дмитро Зубков та Артем Скороходько стали героями подкасту DTF Magazine «Відбудова». Вони підбили перші підсумки ініціативи, поділились історіями, які їх найбільше вразили, та розповіли про плани.

Проєкт Behind Blue Eyes заснований у 2022 році, після початку повномасштабної війни. Ідея проєкту з’явилась у Дмитра та Артема під час волонтерських поїздок до трьох деокупованих сіл Чернігівщини: Ягідного, Слободи та Лукашівки. Декілька місяців вони постачали їжу та предмети першої необхідності місцевим жителям — серед них було багато дітей, «які стали волонтерам друзями та випромінювали те сяйво, яке хотілось зафіксувати у скрутні часи».

Behind Blue Eyes. Це проєкт, у якому діти з деокупованих сіл фотографують своє життя

Під час однієї з поїздок Діма та Артем роздали всім охочим дітям одноразові плівкові камери та попросили фотографувати протягом тижня все, що вони захочуть. Основна умова — жодних встановлених правил чи побажань до готових знімків.

Метою проєкту стала не лише документація наслідків війни та навколишнього світу дітей, а й реалізація дитячих мрій та бажань. Організатори попросили місцевих дітей написати свій особистий вішліст, щоб «показати їм, що творчість може бути потужним інструментом для реалізації власних мрій», які «не має забирати війна».

Надалі команда також відвідала деокуповані села Запорізької області та поїхала в експедицію звільненою Херсонщиною.

 

 

 

 



Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis