«20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова представить Україну на «Оскарі-2024»

Український Оскарівський Комітет оголосив цьогорічного номінанта на «Оскар» від України. Фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова в березні змагатиметься за нагороду в номінації «Найкращий міжнародний повнометражний фільм»

Фільм розповідає про напад росії на місто 24 лютого 2022 року, бомбардування житлових кварталів та пологового будинку, людей, які жили та працювали в умовах блокади міста та про те, як Чернов разом з колегами — фотографом Євгеном Малолєткою та журналісткою Василісою Степаненко — змогли виїхати з оточеного російськими окупантами міста.

Всі кадри Мстислав Чернов зробив протягом 20 днів перебування в Маріуполі.

Читайте наше інтерв’ю: «Режисер “20 днів у Маріуполі“: “Ми всі в якомусь сенсі прийняли свою смерть“»

У січні 2023 «20 днів у Маріуполі» відзначили призом глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс», де і відбулась прем’єра. Фільм брав участь в конкурсній програмі світового документального кіно.

У вересні «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим українським документальним фільмом в національному кінопрокаті

 

Разом з «20 днів у Маріуполі» на участь в «Оскарі» від України претендували ще чотири стрічки: «Залізні метелики» Романа Любого, »Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера. Докладніше про фільми ми розповідали в нашому матеріалі.

Переможця відбору обирали за допомогою голосування членами Українського Оскарівського Комітету, головою якого є Валентин Васянович.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis