Björk та Rosalía випустили спільний трек

На початку жовтня співачки анонсували колаборацію. Спільна пісня Björk та Rosalía називається Oral, а весь прибуток з релізу спрямують до некомерційної організації AEGIS на боротьбу з промисловим вирощуванням риби в Ісландії, батьківщині Björk. Зокрема, кошти спрямують на покриття судових витрат активістів, які виступають на захист місцевої фауни, а, за словами Björk, підтримати ініціативу погодились обидва лейбли співачок 

За продакшен треку відповідали музиканти Sega Bodega та Ноа Голдштейн, який раніше працював над альбомом My Beautiful Dark Twisted Fantasy Каньє Веста.

Разом з піснею співачки випустили кліп, в якому борються одна з одною. Судячи з картинки, відео створили за допомогою штучного інтелекту.

В жовтні в інтерв’ю ісландській газеті Vísir Björk розповіла, що написала пісню Oral ще 20 років тому, проте не змогла внести її до жодного з тодішніх альбомів: «Вона не пасувала ані лонгплею Homogenic, ані Vespertine. Це була випадково написана пісня, і я не знала, що з нею робити».

Згодом співачка забула назву композиції, тому близько 20 років не могла знайти її в архівах своєї студії звукозапису. Лише нещодавно вона випадково пригадала назву: на австралійському телебаченні Björk побачила «новину про американського артистократа, який познайомився з повією чи щось таке». В заголовку епізоду було слово oral («усно»).

«І раптом до мене дійшло, що трек називався Oral. Мені знадобилось для цього 20 років». 

Ідея запросити для колаборації Rosalía виникла через звучання оригінального Oral: «Тепер цей жанр музики називається реггетон, і останній альбом Rosalía  натхненний реггетоном, тому я одразу подумала про неї». 

У вересні 2022 року Björk випустила 10 лонгплей Fossora. Назва альбому — відсилання до жіночої форми латинського слова, що позначає людину, яка кудись занурюється. У записі релізу з 13 треків також взяли участь музикант serpentwithfeet, а також діти співачки — Сіндрі та Доа.

Fossora написана протягом пандемії COVID-19 вдома у Björk, в Ісландії. Частину треків артистка присвятила матері екоактивістці Гільдур Руні Гауксдоттір, яка померла у 2018 році.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis