Бредлі Купер 6 років вчився диригувати для фільму «Маестро»

У фільмі «Маестро» актор зіграв роль американського диригента Леонарда Бернстайна. Аби зняти одну зі сцен стрічки, Купер шість років тренувався диригувати оркестром, пише IndieWire

У фільмі відтворили концерт Лондонського симфонічного оркестру 1976 року у Соборі Ілі, яким керував Бернстайн. Сцену записували наживо, тому Бредлі Купер протягом шести хвилин мав диригувати оркестром.

Під час навчань актор використовував записи оригінального концерту 1976 року. Також йому допомагав американський диригент Яннік Незе-Сегін, який зробив відео з усіма змінами темпів сцени.

13 листопада на закритому показі у Нью-Йорку Купер розповів про процес знімання сцени більше:

«Було важливо облаштувати простір кінематографічно, a потім розмістити у ньому оркестр та довіритись їм. Я був наляканий, абсолютно наляканий тим, що якщо в мене не вийде підготуватись [до цих сцен], то я не зможу надалі насолоджуватись ними.».

Докладніше про «Маестро»

Стрічка розповість про американського диригента, композитора та піаніста єврейсько-українського походження Леонарда Бернстайна.

Фільм Купера сфокусується на стосунках та шлюбі Бернстайна та акторки Феліції Монтеалегре (Кері Малліган). Під час «медового місяця» композитор написав основну частину однієї з головних антивоєнних опер «Проблеми на Таїті» (Trouble in Tahiti).

У фільмі також зіграли Метт Бумер («Супер Майк»), Майя Гоук (Астероїд Сіті), Сара Сільверман («Ральф») та Майкл Урі («Американська сімейка»).

Серед кандидатів на режисуру проєкту розглядалися Мартін Скорсезе та Стівен Спілберг, які були зацікавлені в матеріалі, але обоє відмовилися від цієї позиції, коли побачили «Народження зірки» (A Star is Born) Бредлі Купера. Тож актор не лише зіграв головну роль, але й зняв та спродюсував фільм, а також виступив співавтором сценарію. Спілберг, Скорсезе та Тодд Філліпс («Джокер») виступили продюсерами «Маестро».

Показ стрічки в українських кінотеатрах не анонсували. 20 грудня «Маестро» вийде на Netflix.

Леонард Бернстайн — американський диригент, композитор і піаніст, чиї батьки емігрували до США з України під час Першої світової війни.

За життя Бернстайн отримав сім нагород «Еммі», дві нагороди «Тоні» та 16 «Ґреммі», зокрема премію «за життєві досягнення».

Композитор прославився написанням музики до бродвейського мюзиклу «Вестсайдська історія» (Westside Story). 1961 року його екранізували Роберт Вайз та Джером Робінз, а 2021 року — Стівен Спілберг.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis