В МОТ відбудеться українська прем’єра аудіовізуального проєкту «РІДНЕ» від лейблу Standard Deviation

27 лютого о 19:30 команда культурного простору МОТ та київського мультидисциплінарного лейбла Standard Deviation представлять аудіовізуальний проєкт «РІДНЕ». Standard Deviation створили його в колаборації з берлінським колективом Remote Control, а вперше проєкт презентували у січні, на одному з найбільших європейських фестивалів експериментальної музики та мистецтв у Берліні CTM

«РІДНЕ» — це серія з п’яти документальних відео, присвячених містам України в умовах війни. Їх зняли протягом останніх 11 місяців  в Києві, Одесі, Харкові, Миколаєві та на кордоні з Польщею.

Відеороботи доповнили музикою п’яти артистів, котрі мають безпосередній зв’язок із зображеними містами: tofudj, Undo Despot, Panghoud, bsw та Diana Azzuz.

«У Києві tofudj блукає моторошною темрявою знеструмленого міста, а Diana Azzuz пише музичні сцени на кордоні з Польщею, згадуючи час, коли їй самій довелося тікати. Уродженець Миколаєва bsw переосмислює прогулянку зруйнованими вулицями свого міста як квест-пригоду, — говориться в описі проєкту. — Одеська художниця Undo Despot змальовує сцени зі знайомого їй пляжу, який вже не відчувається таким, як раніше, а харківський художник Panghoud проводить нас крізь нові реалії свого рідного міста, що перетворилося на поле бою». 

В Standard Deviation пояснили, що в «Рідне» вони хотіли «висвітлити досвід мільйонів українців, які постраждали від жорстокої російської війни, і надати платформу для українських митців, чиї голоси мають бути почутими ще більше, ніж коли-небудь раніше».

tofudj (Київ)

«Вам знайомі ці відчуття напередодні Нового року: жваві вулиці, різдвяні вогні. Тепер усе це — похмурий спогад про минуле. Київ готується до нових обстрілів. У темряві та холоді. Дивно, як швидко звикаєш до речей. Стає все важче і важче згадувати, що життя колись було іншим.

Як довго це триватиме? Не знаю. Але одне я точно знаю: це місто знову стане таким же живим і захоплюючим. А поки ми продовжуємо жити в реальності під назвою війна».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

Undo Despot (Одеса)

«Першим ви почуєте гул маяка, який допомагає кораблям краще орієнтуватися в морському тумані. У дитинстві я засинав під цей звук. Зараз він викликає тривогу і несвідоме запитання: Знову?. Повільна, розмірена, нудотна окупація наших територій.

Я прокидаюся від снів, в яких мене вбиває ракета, або від справжніх вибухів за вікном. Вид на Чорне море з мого небезпечно високого поверху перетворився із заспокійливого пейзажу на спостереження за діями ППО. Останнє, що ви почуєте — тихе дзижчання літака вдалині — це довоєнний звук. І одночасно повоєнний. Хоч зараз цей звук мене лякає, він все ж натякає на повернення миру». 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

Panghoud (Харків)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

bsw (Миколаїв)

«Запрошую прогулятися випадковими локаціями прифронтового Миколаєва, який останнім часом перетворився на неприємну каламутну землю для тих, хто наважився відвідати його. Ласкаво просимо до південного кордону, який зараз майже безпечний, але я думаю, що ви можете відчути щось у повітрі. Можливо, ви більше ніколи не побачите це місце. Приємної подорожі». 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

Diana Azzuz (Гребенне)

«Це кадри з українсько-польського кордону в перші дні російського вторгнення. Переміщуючись між дуже яскравими зображеннями того, що зберігається в пам’яті, я намагаюся передати жахливий сенс відео, яке спочатку здається дуже тихим для очей. Тривожне відчуття проникає в поле зору. Оскільки воно ніколи не зникає, я завжди можу знайти його сутність прямо біля себе». 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

Як потрапити на показ 

Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua

Ціна квитка — 200 грн. Всі кошти з продажу квитків йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

Кількість місць обмежена.

Особливості відвідування:

1. Кінопокази МОТ — це серія камерних івентів у виставковому просторі. Посадка глядачів відбувається на пуфах.

2. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 12:00 до 19:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

3. У разі повітряної тривоги у Києві кінопоказ припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, кінопоказ продовжиться. У випадку остаточного скасування івенту, організатори розглянуть можливість повторного показу.

4. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а за необхідності скористатись спеціально облаштованою вбиральнею.

5. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.

Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 25 художників з 10 країн та серія спеціальних подій.

У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.

20 лютого в MOT стартувала серія кінопоказів в колаборації з Docudays UA. Докладніше про програму та фільми ми розповідали в нашому матеріалі.

Standard Deviation — лейбл, заснований у серпні 2020 року командою київського клубу ∄. Standard Deviation позиціонують як «мультидисциплінарний лейбл, створений для міжкультурного обміну між Україною та світом у музиці, мистецтві та видавничій справі».

Дебютна платівка з треками електронних продюсерів Nene H та Poly Chain вийшла у вересні 2020 року. На лейблі також видавалися Diana Azzuz та Rina Priduvalova, Voin Oruwu, Katarina Gryvul, Emil Asadow, D.Dan та Omon Breaker.

У 2020 році редакція британського видання Mixmag внесла Standard Deviation до списку своїх улюблених лейблів року.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis