Каннский кінофестиваль перейменував фільм-відкриття «Z» на прохання Українського інституту

Назву зомбі-комедії Мішеля Азанавічуса «Z» змінили на «Coupez!» (англ. «Cut!») завдяки зусиллям Українського інституту. Представники інституту написали відкритого листа організаторам Каннського кінофестивалю, на якому 17 травня відбудеться прем’єра стрічки 

14 квітня у Каннах оголосили, що фільмом-відкриттям стане зомбі-комедія Мішеля Азанавічуса «Z». Ця літера стала одним із символів війни росії проти України, якою користується як російська армія, позначаючи техніку, так і російська пропаганда. 

До керівництва кінофестивалю звернувся Український інститут з проханням: «Ми вважаємо, що зміна назви фільму-відкриття Каннського кінофестивалю буде жестом проти варварства, насилля та терору російської армії».

22 квітня на заяву відреагував режисер фільму в інтерв’ю Variety: «Я назвав фільм “Z” у Франції, тому що це зомбі-комедія і вона натхненна тим, що у Франції називають стрічками Z або фільмами категорії Б в Америці. Те, що ця назва так нашкодила українцям, робить мене безсилим і сумним. Я присвятив кілька років свого життя створенню фільму “Пошук” (The Search) про війну Чечні та росії 1999 року, яка показувала варварські вчинки російської армії щодо чеченців. Думаю, що я — єдиний режисер, який зняв про це кіно».

І хоча в інтерв’ю Азанавічус сказав, що змінювати назву за кілька тижнів до показу вже запізно, Каннський кінофестиваль все ж змінив її на «Coupez!», що перекладається українською «Знято!» або «Ріжте!». 

Про цю зміну повідомила українська продюсерка та співзасновниця Української кіноакадемії Юлія Сінькевич у Фейсбук.

Цього року у Каннах покажуть два українські фільми: «Бачення метелика» Максима Наконечного у секції «Особливий погляд» та «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука у програмі «Двотижневик режисерів».  Докладніше про «Бачення метелика» читайте в нашому інтерв’ю з автором фільму. 

Мішель Азанавічус — французький режисер та сценарист, який працює в жанрі комедій. Його стрічка «Артист» (The Artist, 2011) отримала 5 нагород «Оскар», в тому числі за найкращий фільм та режисуру. Азанавічус також має BAFTA за режисуру та сценарій цього фільму, а у 2012 році його нагородили як найкращого режисера й премією Сезар, яку ще називають французьким «Оскаром».

Його нова стрічка «Coupez!» — зомбі-комедія, яка одночасно є римейком японського «Не ріж» Шинічіро Уеда. В обох стрічках йдеться про зйомки зомбі-горору, які виходять з-під контролю режисера. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis