«Мистецтво воєнного стану»: У галереї The Naked Room відкрилась нова виставка

З 1 червня у київській гелереї The Naked Room працює змінна експозиція «Мистецтво воєнного стану. Архів». На ній представлені роботи українських митців, створені після початку повномасштабної війни в Україні 

Виставка створена спільно з громадською організацією «Музей сучасного мистецства України». Саме вони започаткували однойменний проєкт «Мистецтво воєнного стану. Архів», для якого кураторки Ольга Балашова, Галина Глеба та Тетяна Лисун відслідковують у соцмережах та збирають роботи українських художників.

За словами організаторів виставки, своєрідною «точкою відліку кураторського спостерення став четвер 24 лютого», а триватиме воно «до нашої перемоги» — роботи перестануть збирати після офіційного завершення воєнного стану в Україні.

Наразі у The Naked Room представлені роботи восьми українських митців: Давида Чичкана, Олексія Сая, Ахра Аджинджала, Анастасії Пустоварової, Даниїла Немировського, Вероніки Моль, Люсі Іванової та Іллі Ісупова. В команді галереї пояснили, що виставка постійно допомнюватиметься новими роботами та змінюватиметься «в режимі реального часу». 

Виставка працює щодня з 12 до 21 години. Вхід вільний.

Давид Чичкан
Даниїл Немировський
Вероніка Моль

 «Воєнний стан — це випробування для будь-якої культурної інституції… Чи потрібні галереї у часи, коли багато художниць та художників замість студійної роботи займаються волонтерством, а колекціонери служать у ЗСУ? Після тривалого вимушеного мовчання ми вирішили — так, галерея та виставки художників, які знаходять сили працювати, мають поновити роботу. — говорять кураторки The Naked Room Лізавета Герман та Марія Ланько. — Нині “район Рейтарської“ з його спільнотою та незалежними бізнесами тримає урбаністичну та культурну оборону. Отже, галерея продовжує виконувати свою звичну місію — і продовжує бути місцем зустрічі мистецтва з усіма, кому воно нині потрібне».

Анастасія Пустоварова
Ілля Ісупов
Ахра Аджинджал

За словами співкураторки проєкту «Мистецтво воєнного стану. Архів» Ольги Балашової, війна в Україні перша в історії, за якою ми слідкуємо через художні роботи в режимі реального часу.

«Українські художники миттєво постять свої твори-реакції у соцмережах і одразу зустрічаються з глядачем, який рефлексує, коментує, дає свою реакцію. Таким чином архів — це колективний щоденник війни, який формується всім суспільством. Війна не закінчена, ми не знаємо, що буде далі, але ми маємо такий інструмент як мистецтво, який дозволяє всередині цього психологічного й історичного розлому знаходити сили, щоб впоратися з реальністю і рухатися далі». 

Арт-простір The Naked Room, що об’єднує в собі галерею, бар та книгарню, відкрився на вулиці Рейтарській у 2018 році.

Детальніше про нього ми розповідали в інтерв’ю зі співзасновниками The Naked Room Лізаветою Герман, Марією Ланько та марком Реймондом Вілкінсом:

«Ми любили Рейтарську before it was cool»: Історія галереї The Naked Room

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis