Музеї Нью-Йорка позначатимуть викрадені нацистами предмети мистецтва

10 серпня відповідний закон підписала губернаторка Нью-Йорка Кеті Гочул, пише Your Art. Тепер всі місцеві музеї зобовʼязані позначати предмети мистецтва, які нацисти викрали в євреїв. Згідно з дослідженням, яке провела команда, що готувала закон, протягом Другої світової війни нацисти примусово вилучили у євреїв понад 600 тисяч картин

«Як жителі Нью-Йорка ми єдині у своєму щирому зобовʼязанні ніколи не забувати про Голокост. Серед нас є люди, які пережили невимовну трагедію, але все одно змогли побудувати нове, повноцінне життя у Нью-Йорку. Ми маємо обов’язок перед ними, їхніми сім’ями та шістьма мільйонами євреїв, що загинули під час Голокосту, а тому маємо вшанувати їх та зберегти памʼять про жахи, що тоді відбувалися, для наступних поколінь», — заявила Гочул.

Кожен твір мистецтва, який підпадає під регулювання закону, має супроводжуватися «видимим» плакатом або іншою вивіскою.

Наразі законодавство Нью-Йорка вимагає обов’язкового внесення до Реєстру втраченого мистецтва (Art Loss Register) всіх творених до 1945 року предметів мистецтва, що змінили власника під час Другої світової війни. Ця норма діє для того, що жертви пограбувань або їхні нащадки змогли дізнатися долю свого майна.

У 2009 році Музей сучасного мистецтва та музей Гуггенхайма у Нью-Йорку виграли позов проти Джуліуса Шопса, який стверджував, що його дядька змусили продати картини Пікассо Boy Leading a Horse (1906) та Le Moulin de la Galette (1900) під час Другої світової війни. Суд постановив, що музей мають право лишити картини собі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis