У Британському музеї покажуть виставку старожитностей, незаконно вивезених з України

31 травня Британський музей у Лондоні відкрив експозицію українських старожитностей, вилучених з незаконного обігу у Великобританії, пише Bird In Flight. Усього на виставці покажуть 86 металевих виробів, датовані 11-14 століттями, наприклад, підвісні хрести-копії візантійських прототипів, каблучки тощо. У майбутньому ці предмети обіцяють передати Національному музею історії України

Директор Британського музею Гартвіг Фішер хоче за допомогою цією виставки розповісти про вторгнення в Україну.

«Культура крихка, але дорогоцінна. Ми висловлюємо глибоке співчуття нашим колегам у музеях, а також усім жертвам цього конфлікту, і тим, хто лишився, і тим, хто був змушених покинути свої домівки, в Україні та за її межами. Ми працюємо разом з іншими організаціями для надання допомоги та підтримки музеям України»,  прокоментував відкриття експозиції Фішер.

Частина цих предметів була вилучена британськими митниками в лондонському аеропорту Гатвік у липні 2021 року. Британський музей співпрацює з представниками влади, щоб допомогти визначити походження артефактів та повернути їх країнам, яким вони належать.

Британський музей вже звʼязався з директором Національного музею України Федором Андрощуком, пообіцявши йому повернути в Україну всі представлені на виставці предмети.

За словами Андрощука, протягом останніх років «об’єкти, які “чорні археологи” знаходили в Україні, продавалися приватним колекціонерам з росії, Німеччини та Великобританії». Андрощук каже, що деякі з цих артефактів унікальні, наприклад, фігурка тварини, що прикрашала ніс корабля епохи вікінгів. Її знайшли в Україні у 2015 році й продали в Англії у 2016 році, підробивши дані про її справжнє походження.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis