Нове місце: Арткнигарня «Місто» на метро «Арсенальна»

Арткнигарня «Місто» відкрилася на початку березня й розташувалася на вулиці Князів Острозьких 5/2 неподалік станції метро «Арсенальна». Заснувала її Діана Слонченко, яка до повномасштабного вторгнення працювала старшою бортпровідницею в авіакомпанії «МАУ». Вона також сама добирає для магазину книги, платівки, і веде інстаграм і твіттер «Міста»

За словами Діани, ідея відкрити книгарню під час повномасштабної війни виникла в неї «спонтанно». А від побудови «простого бізнес-плану в замітках телефону» до відкриття закладу пройшло три місяці. Приміщення ж для «Міста» Слонченко знайшла під час однієї з прогулянок в районі метро «Арсенальна».

«Мені подумалось, що Києву ніколи не буде достатньо нових творчих місць, тим більше, що незалежні книгарні — це завжди про особисті смаки власника, а тому конкуренції у таких закладів бути не може», — коментує Діана.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Арт-книгарня (@tse.misto)

Початково у «Місті» планували продавати виключно українських письменників, сучасних та класиків, а також мистецьку літературу. Але за запитом відвідувачів асортимент поповнили закордонними авторами.

Ідея назви виникла в Діани під час перепрочитання однойменного роману Валеріана Підмогильного. Утім, зазначає вона, назвала книгарню все ж не на честь книги, а на честь Києва.

«Місто», до речі, прикрашає мозаїчне панно з київськими визначними пам’ятками. Його Слонченко зробила разом з майстринею-мозаїсткою Тетяною Родькіною.

У книгарні проводитимуть воркшопи й майстер-класи. Ще у планах — відкрити кав’ярню у другому залі простору.

Також працює сайт «Міста». Поки він функціонує як додаткова платформа для оголошення івентів, але згодом там продаватимуть книги. Наразі ж забронювати потрібне видання або уточнити асортимент можна через Інстаграм книгарні.

Київський скейтер, художник та засновник бренду Papa Power Максим Павленко разом з друзями-райдерами будують скейт-парк в одному з приміщень заводу на вулиці Фанерній, 4, неподалік від Інституту хімії високомолекулярних сполук (Дарницький район).

У залі площею 500 квадратних метрів зведуть чотири великі стаціонарні фігури й ряд малих рухливих, які можна буде комбінувати, а також облаштують зони для відпочинку. Докладніше про це. ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis