«Перетворили нас на зомбі»: Дені Вільнев розкритикував Marvel

В інтерв’ю виданню Elmondo Дені Вільнев розповів не лише про «Дюну», а й про ставлення до всесвіту Marvel. Він висловив надію, що дорогі авторські фільми є і виходитимуть в майбутньому

«Можливо, проблема в тому, що перед нами занадто багато фільмів Marvel, які копіюють та вставляють з попередніх, — сказав Вільнев. — Можливо, такі фільми перетворили нас на зомбі… Але масштабних і дорогих фільмів, які мають велику цінність, сьогодні багато. Я взагалі не здатен бути песимістом».

Режисер також навів у приклад своїх колег, які працюють з великими бюджетами: «Просто згадайте золотий вік Голлівуду. У ньому помітно, що комерційні фільми можуть робити художні рішення. У мене ніколи не було проблем з тим, щоб отримати щедрий бюджет. Навпаки. Хто сказав, що фільм з великим бюджетом не може бути мистецтвом? Я думаю зараз про таких людей, як Крістофер Нолан або Альфонсо Куарон».

В інтерв’ю французькому виданню Premiere він ще раз висловився про своє ставлення до Marvel: «Ці фільми зроблені за однаковим принципом. Деякі режисери можуть додати трохи кольору, але загалом фільми створюють на тій самій фабриці. Нічого з цих стрічок не зникає, але вони однаково форматовані».

Наразі Дені Вільнев планує розширити «Дюну» до трилогії: «Книга настільки багата. У ній чимало фантастичних деталей про різні культури. Щоб зберегти це і мати час на перенесення ідей на екран, ми мали прийняти важливі рішення (розділити фільм на частини. — Прим. DTF Magazine».

Майже два роки тому студію Marvel розкритикував Мартін Скорсезе, назвавши їх парком розваг. Більше про ту суперечку читайте тут.

В Україні прем’єра «Дюни», яку режисер запланував зробити трилогією, відбулася 16 вересня. Чи зможе Дені Вільнев зняти сиквел, залежить від реакції критиків, глядачів та касових зборів. У США стрічку покажуть з 22 жовтня. Вже відомо, що HBO Max готує серіал-приквел «Дюна: сестринство» про релігійну організацію Бене Гессерит. Перший епізод серіалу зрежисує Дені Вільнев.

Детальніше про інші екранізації роману Френка Герберта читайте тут.

Читайте  також:


Слідкуйте за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis