Поліція двічі за два дні приходила з рейдами на Нижньоюрківську, 31. Ось хронологія подій

2 липня, за словами команди Нижньоюрківської, 31, представники поліції увірвались на територію Стрічкоткацької фабрики та викрали речі з волонтерського штабу на території артпростору. Наступного дня на офіційній сторінці поліції України в Фейсбуці повідомили про відсторонення правоохоронців, що брали участь у рейді, та початок службового розслідування. Того ж дня інші поліцейські з автоматами знов прийшли на Нижньоюрківську. DTF Magazine розповідає хронологію подій

Що сталося 2 липня

Один з працівників артпростору на Нижньоюрківській Юрій Ліфшиц розповів, що близько опівночі в ніч на друге липня до них з рейдом прийшли поліцейські. Він уточнив, що в цей час у дворі знаходилась одна людина, а всі заклади Стрічкоткацької фабрики були зачинені.

За словами Юрія, «не виявивши жодних порушень закону, працівники МВС зламали технічну стіну в майстерню “Баня“, зламали задні двері клубу Otel’, розмародерили склад гуманітарної допомоги, вкравши пару спальників та питну воду та намагалися розбити вікно клубу Closer». 

На відео з камери спостереження видно, як чоловік у поліцейській формі та бронежилеті двічі кидає каміння у вікно.

Того ж дня власник клубу Otel’ Павло Дергачов написав пост щодо нічного рейду на Нижньоюрківську, 31. За його словами, у рейді брали участь працівники Нацгвардії, спецпризначенці та пресофіцерка.

«Спочатку спецпризначенці заламали хлопця, що був на території (особу встановлюємо) та морально принижували. Чомусь почали жбурляти каміння (напевно спекотно чи ще з якоїсь причини), камінь потрапив у машину на СТО, що біля воріт з фабрикою, — написав Павло. — Далі доблесні вартові вирішили зламати двері у майстерню Баня, не знайшовши там нікого, вони пішли у Mezzanine, де теж виламали двері, хоча там теж нікого не було. Не бажаючи зупинятися на досягнутому загін рушив у бік заднього двору клубу Otel’ і теж виламав двері».

Як стверджує Дергачов, після цього поліцейські «перерили все» на території Otel’, включно з волонтерським складом, який працює там з початку повномасштабної війни. Серед вкрадених правоохоронцями речей він назвав спальний мішок, новий набір ключів Dnipro-M вартістю приблизно 3000 гривень та шурупокрут Dnipro-M вартістю приблизно 1700 гривень, а також бутельовану воду з бару.

Інформацію про вкрадені речі підтвердив один з волонтерів організації «Дика Пошта», який працював на гуманітарному складі на території Нижньоюрківської, 31.

Що відповіли представники поліції

У коментарі The Village Україна поліція Подільського району підтвердила, що їх співробітники були на території Нижньоюрківської, з1 в ніч на друге липня, де «проводили відпрацювання закладами міста». Представники Подільського управління поліції стверджують, що перевіряли тільки приміщення, до яких був вільний доступ.

За даними правоохоронців, тієї ночі вони виявили поряд із клубами Стрічкоткацької фабрики близько шістьох людей, які порушували комендантську годину — вони не були на території закладів, а «виходили чи заходили». Їх доставили до подільського відділку поліції та відпустили після перевірки.

Звинувачення про викрадення речей з гуманітарного штабу поліція Подільського району заперечила.

3 липня на фейсбук-сторінці «Поліція Києва» повідомили про початок службового розслідування щодо правомірності дій поліцейських. На період перевірки правоохоронців відсторонили від виконання службових обов‘язків.

«Столичні правоохоронці здійснювали перевірку інформації щодо порушення особами комендантської години на території розважального закладу на вулиці Нижньоюрківській у Подільському районі. У результаті поліцейські виявили шістьох чоловіків, які порушили комендантську годину. П’ятеро з них перебували у стані алкогольного сп‘яніння… Згодом у соціальних мережах поширилась інформація, що правоохоронці викрали з вищевказаного розважального закладу речі та пошкодили майно. Невідкладно було розпочате службове розслідування, яке має встановити правомірність дій поліцейських за вказаною адресою», — говориться у пості.

Що відбулося далі

В ніч з третього на четверте липня вже інші правоохоронці знов прийшли до Стрічкоткацької фабрики та намагались потрапити всередину закладів на території.

На записі з камери спостереження, опублікованому командою майстерні «Баня», видно, що всі поліцейські були з автоматами та в екіпіровці.

У Поліції Києва поки не коментували інформацію щодо повторного рейду на Нижньоюрківську.

Рейди закладів на Нижньоюрківській, 31 проводяться вже не вперше. Ситуація загострилася з початком карантину через пандемію коронавірусу. Наприклад, протягом грудня 2020 року поліція тричі проводила обшуки на території клубу Otel’. Докладніше про події ми розповідали у нашому матеріалі.

У травні 2021 року поліцейські зірвали два концерти у клубах Closer і Mezzanine, нібито за порушення карантинних обмежень. Тоді команда змогла домогтись порушення кримінальної справи проти правоохоронців за несанкціонований рейд.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis