Помер японський дизайнер Іссей Міяке

Японський дизайнер та засновник однойменного бренду Іссей Міяке помер у віці 84 років. Причина смерті — злоякісна пухлина печінки, пише Reuters

Іссея Міяке називають одним з головних дизанерів сучасності та основоположником японського авангардного дизайну. Він народився у 1938 році у Хіросімі, а у віці семи років пережив ядерне бомбардування міста.

У 1960-х роках він переїхав до Парижа, де працював із дизайнерами Гі Ларошем та Юбером де Живанші, а в 1970-х роках повернувся до Токіо, де і заснував власну дизайнерську студію Miyake Design Studio.

У своїй творчості він слідував японській культурі та багато експериментував з традиційними японськими техніками та матеріалами, а при створенні речей робив акцент на простоті та мінімалізмі. Так у 1980-х роках він розробив новий метод плісування тканини, в основу якого поклав традиційне японське орігамі. Саме тканина-плісе стала візитівкою бренду Іссея Міяке, а у виробництві речей, крім звичних матеріалів, він використовував папір, пластик чи метал.

Одним з головних надбань Іссея Міяке стала технологія A-POC (A Piece of Cloth), або ж «шматок тканини». Ідея заключалась в тому, що річ створювалась з одного мотка обраного матеріалу, який, в свою чергу, створювали з однієї нитки за допомогою промислового в’язального чи ткацького верстата, запрограмованого комп’ютером.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis