Суд зобовʼязав Кевіна Спейсі виплатити 31 мільйон доларів творцям «Карткового будинку»  

Верховний суд штату Лос-Анджелес постановив, що Кевін Спейсі має виплатити кіностудії Media Rights Capital (MRC), яка знімала серіал «Картковий будинок», 31 мільйон доларів, пише Variety. Уперше це рішення суд виніс у жовтні 2020 року, але адвокати актора подали апеляцію

29,5 мільйона доларів становить компенсація збитків, яких зазнала MRC після того, як у 2017 році прибрала Спейсі з шостого сезону «Карткового будинку» через обвинувачення у сексуальних домаганнях. Кіностудії довелося зупиняти зйомки та змінювати сценарій. У шоу актор грав головну роль політика Френка Андервуда, тому сценарій довелося майже повністю переписати, скоротивши заплановану кількість епізодів з 13 до 8.

Ще 1,5 мільйона доларів підуть на покриття судових витрат.

У травні 2022 року британська прокуратура висунула акторові звинувачення у чотирьох випадках сексуальних домагань та одному випадку сексу без згоди.

За даними британської поліції всі правопорушення Спейсі вчинив з березня 2005 року по квітень 2013-го у Лондоні та британському графстві Глостершир. Постраждалими стали троє громадян Великобританії: станом на 2022 рік одному з чоловіків за 40 років, а ще двом — за 30. З 2003 по 2015 роки Спейсі був художнім керівником лондонського театру Old Vic та жив, переважно, у Лондоні.

Одразу після заяви британської прокуратури актор прокоментував рішення у коментарі телеканалу ABC News: він заперечив усі звинувачення та додав, що поїде до Великобританії, щоб «захистити себе».

«Хоча я розчарований таким рішенням, я добровільно приїду до Сполученого королівства, як тільки це буде можливо, аби захистити себе від цих звинувачень, які, я впевнений, доведуть мою невинність».

Про звинувачення проти Кевіна Спейсі

Вперше про сексуальні домагання зі сторони Спейсі стало відомо у 2017 році. Восени того року Netflix припинив співпрацю з Кевіном після того, як актор Ентоні Репп, відомий за серіалом «Зоряний шлях: Дискавері», звинуватив Спейсі у сексуальних домаганнях. На момент інциденту Репу було 14 років. У відповідь Спейсі спробував згладити ситуацію здійснивши камінг-аут, однак це його не врятувало — після заяви Реппа ще вісім членів знімальної команди серіалу «Картковий будинок» поскаржилися на харасмент з боку Спейсі.

Після звинувачень Netflix усунув актора від зйомок у «Картковому будинку», де Спейсі грав роль президента США Френка Андервуда протягом п’яти сезонів. У фінальному сезоні серіалу шоураннери вирішили поховати його персонажа та навіть показали могилу з ім’ям Андервуда, а головним героєм шоу стала його дружина, Клер Андервуд. Також у 2017 році режисер і продюсер Рідлі Скотт повністю вирізав усі сцени актора з фільму «Всі гроші світу», перезнявши їх з актором Крістофером Пламмером.

Після цього практично весь 2018 рік Спейсі зберігав мовчання та прокоментував звинувачення лише у різдвяному привітанні 2020 року. Але вже у 2019 році закрили дві справи, порушені проти актора: у липні один із обвинувачів відмовився давати свідчення, а другу справу закрили у вересні через смерть обвинувача після ускладнення від раку. Попри те, що поліція США продовжувала роботу над іншими звинуваченнями проти Спейсі, актор мав право залишатися на свободі та навіть залишати країну.

У 2020 році Ентоні Репп та ще один чоловік, який побажав залишитися анонімним, подали до суду, стверджуючи, що обоє в різний час зазнали насильства з боку актора наприкінці 1980-х, бувши неповнолітніми.

16 червня Спейсі постав перед судом округу Вестмінстер у Лондоні. Його звинуватили у чотирьох випадках сексуальних домагань та одному випадку сексу без згоди.

За даними британської поліції всі правопорушення Спейсі вчинив з березня 2005 року по квітень 2013-го у Лондоні та британському графстві Глостершир. Постраждалими стали троє громадян Великобританії: станом на 2022 рік одному з чоловіків за 40 років, а ще двом — за 30. З 2003 по 2015 роки Спейсі був художнім керівником лондонського театру «Олд Вік» та жив, переважно, у Лондоні.

У 2021 році Кевіна Спейсі запросили на першу роль в фільмі після звинувачень у сексуальному насильстві.

Актор отримав роль у майбутній стрічці L’uomo Che Disegno Dio («Людина, яка намалювала Бога») італійського актора і режисера Франко Неро («Джанго звільнений»). 

Британський телеканал Channel 4 знімає про Спейсі двосерійний документальний фільм. Попередньо проєкт матиме назву Spacey Unmasked («Спейсі без маски»).

Виробництвом стрічки займуться кінокомпанії All3Media та Roast Beef Production, яка створила номіновані на «Оскар» Hell and Back Again (2011) і The Square (2013).

Фільм дослідить шлях Спейсі від самого дитинства, раптового зльоту на Бродвеї й стрімкого перетворення на зірку першої величини до гучного падіння та численних обвинувачень у сексуальних домаганнях та насильстві.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis