Prada розробляє скафандри для космічної місії NASA

Над проєктом Prada працює в колаборації з приватною космічною компанією Axiom Space, яка займається створення уніформи для астронавтів NASA. Скафандри від Prada та Axiom Space використають для місії NASA Artemis III — першої висадки екіпажу на Місяць з часів Apollo 17 у грудні 1972 року та першої в історії місії з висадкою жінки на Місяць. Artemis III запланована на 2025 рік

В скафандрах моделі Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU) астронавти зможуть досліджувати поверхню Місяця та перебувати у відкритому космосі. В Axiom Space додали, що форма матиме підвищену гнучкість, посилений захист для роботи в суворих умовах та спеціалізовані інструменти для досліджень.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Prada (@prada)

Команда Prada буде залучена на всіх етапах проєктування моделі, працюючи над питаннями матеріалів та функціональних особливостей конструкції. Наразі скафандри знаходяться на стадії прототипу.

За словами Майкла Суффредіні, виконавчого директора Axiom Space, «вибір Prada для співпраці був очевидним, бо він вже давно став більше ніж домом моди», завдяки роботі з технологічними матеріалами та силуетами. 

«Технічний досвід Prada у сферах матеріалів, технологій виробництва та інноваційних дизайнерських концепцій допоможуть забезпечити не тільки комфорт астронавтів на поверхні Місяця, але й врахувати вкрай необхідні пункти для життєдіяльності людини, які не впроваджувались в застарілих скафандрах».

Prada створює технологічні речі в межах окремої лінії Linea Rossa. Бренд вперше представив її 1997 року, а 2018 року перезапустив лінію.

Для Linea Rossa бренд представляє утилітарні силуети, акцент яких роблять на функціональному дизайні та використанні альтернативних матеріалів. Так команда Linea Rossa випускала колекції для сноубордингу та катання на лижах, а також працювала над колабораціями з adidas: бренди створили кросівки для яхтингу та колекцію одягу з переробленого нейлону.

Власне саме матеріал Prada Re-Nylon, представлений 2019 року, став однією з фірмових особливостей лінії. Для його створення використовується матеріал на основі океанічного пластику, рибальських мереж та текстильних волокон. До того ж технологія дозволяє переробляти цей матеріал багато разів без втрати якості.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis