Український стримінг Takflix склав добірку «Маріуполь, я люблю тебе». Туди увійшли чотири короткометражні документальні фільми присвячені Маріуполю, який з першого березня перебуває в блокаді. Доступ до підбірки коштує 200 гривень. 50% від продажу квитків направлять на волонтерський рахунок Маріупольської міської ради
This text is also available in English
Фільми з добірки — це історії повсякденного життя та стосунків і як на них вплинула війна. У стрічці «Я і Маріуполь» режисер з Донецька Пьотр Армяновський розмовляє з маріупольцями у пошуках міста, яке він пам’ятає з дитинства. «Ма» Марії Стоянової — діалог матері та доньки, знятий за допомогою аматорських телефонних відео під час війни.
«Територія порожніх вікон» та «Діорама» уродженки Маріуполя Зої Лактіонової досліджують, як війна змінила обличчя міста.
«Що ви знаєте про Маріуполь? Порт, прихисток, домівка для величезного населення понтійських греків і торговельний центр. Промисловий гігант з яскравою історією, що сягає 16 століття, коли його заснували козаки. Маріуполь — місто, яке пережило війну 2014 року, а потім стало символом нової, української Донецької області. Місто-герой в облозі, яке зараз бореться за виживання під час російського вторгнення у 2022 році», — йдеться в описі добірки.
Переглянути цей допис в Instagram
Блокада півмільйонного Маріуполя триває з першого березня. Вона супроводжується постійними ракетними та авіаобстрілами по житлових будинках, лікарнях та об’єктах інфраструктури. В місті відсутні зв’язок, вода, електрика, газ, тепло.
росія кілька днів поспіль не дає можливості провести евакуацію мирних мешканців та доставити у Маріуполь гуманітарну допомогу.
За даними міської влади, станом на 9 березня за два тижні війни у місті загинули 2000 мирних мешканців. Людей ховають в «братських могилах».
Також фактично немає списків мертвих. «І я скажу страшну річ — багатьох ми не ідентифікуємо до поховання», — каже радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він додає, що встановити загиблих можна буде «лише після перемоги».
У Маріуполі не залишилось районів, які б не постраждали від обстрілів.
16 березня російська авіація скинула на місто потужну бомбу, зруйнувавши Драматичний театр у якому за попередніми даними ховалися від обстрілів понад 1000 людей.
Переглянути цей допис в Instagram
17 березня Міська рада Маріуполя повідомила про те, що сховище витримало і принаймні частина людей у сховищах театру вижила. Втім, розібрати завали повністю наразі неможливо через постійні обстріли міста.