Українська драма «Памфір» виходить у кінотеатрах Великобританії та Ірландії

5 травня кінодистриб’ютор Conic випускає драму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір» у широкий прокат Великобританії та Ірландії. Стрічку покажуть в понад 25 містах: від Сторновею у Шотландії до південного міста — Пензанс. Розклад показів можна переглянути на сайті дистриб’ютора

Сюжет розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який повертається із заробітків. Після суперечливих вчинків у минулому головному герою знову доводиться звернутися до криміналу через проступок сина. Події відбуваються під час свята Маланки та засновані на біблійній історії про Авраама.

Зйомки відбувалися в Карпатах та на Буковині восени 2020 року, а головні ролі зіграли Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова («Ніч Леополіса»), Олександр Ярема («Номери»), Римма Зюбіна («Гніздо горлиці») та місцеві мешканці. Сценарій стрічки, який написав Дмитро Сухолиткий-Собчук («Штангіст»), розроблявся у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinеfondation Residence.

Прем’єра стрічки пройшла в секції «Двотижневик режисерів» на Каннському кінофестивалі, де отримала схвальні відгуки від кінокритиків. В Україні фільм вийшов 23 березня і зібрав понад 11 мільйонів гривень касових зборів після п’ятого вікенду. 

На VOD-платформах прем’єра відбудеться 3 червня 2023 року.

Оператор «Памфіру» Микита Кузьменко отримав нагороду за найкращу операторську роботу на лондонському кінофестивалі Raindance. Докладніше про операторські призи, найкращі фільми 2022 року та Карпати без стереотипів читайте у нашому інтерв’ю з Микитою.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis