В Італії хочуть криміналізувати незаконні вечірки

Новий уряд Джорджі Мелоні, яка в жовтні стала прем’єр-міністеркою Італії, планує визнати проведення нелегальних вечірок злочином, пише BBC. Заяву зробили через декілька годин після того, як поліція розігнала незаконну вечірку у закинутих складських приміщеннях італійського міста Модена 

Організаторам вечірок, музичних фестивалів чи будь-які інших «зборів на понад 50 осіб», які не затверджувались з місцевою владою заздалегідь, загрожуватиме до шести років в’язниці. За словами міністра внутрішніх справ Маттео П’янтедосі, нова політика стосуватиметься тих, хто «організовує масові вечірки, що становлять загрозу для здоров’я та безпеки населення».

За інформацією BBC, подібна політика може «надати поліції та уряду можливість прослуховувати організаторів подібних івентів».

Нелегальні вечірки та музичні івенти фактично є незаконними в Італії, проте наразі вони не криміналізовані. Організатори та учасники подій не отримують тюремних термінів за правопорушення.

Джорджа Мелоні стверджує, що новий закон «має на меті захистити людей» і «нічим не відрізняється від подібних законів в інших країнах Європи». Прем’єр-міністерка вважає, що за останні роки «Італія справила враження недбалої країни, яка не поважає правила та закони», тому її команда виправлятиме це.

Уряд Мелоні оголосив про нові обмеження одразу після того, як в місті Модена на півночі Італії правоохоронці розігнали 48-годинну техно-вечірку на честь Гелловіна. Вона проходила на закинутому складі та зібрала більше 1000 учасників не лише з Італії, а й з Бельгії та Франції.

За словами поліцейських, неліцензований рейв нібито ускладнив рух в одному з районів Модени, а жителі будинків поряд зі складом скаржились на шум та гучну музику. Проте, свідки розповіли, що весь натовп «без проблем залишив приміщення», ніхто не конфліктував з правоохоронцями, а частина людей прибирала за собою сміття.

В коментарях місцевим журналістам гості вечірки пояснили, що «не бачать проблеми» у своєму вчинку, бо організували вечірку у приміщенні, яке давно ніким не використовується. У відповідь на це представники поліції заявили, що склади пустували через аварійний стан конструкцій в основі приміщення.

Нові зміни, запропоновані до закону, продовжують політику попереднього уряду Італії на чолі з прем’єр-міністром Маріо Драґі. Тоді члени правлячої партії намагались внести до законодавства обмеження щодо масових заходів: це сталося після проведення у 2021 році рейву в італійському місті Вітербо, внаслідок якого померло кілька людей.

При цьому, заява Мелоні про можливу криміналізацію неліцензованих рейвів вже викликала критику в бік уряду. За інформацією BBC, вечірка на складі у Модені викликала більше обговорень серед членів правлячої партії, ніж «фашистський мітинг» на честь італійського диктатора Беніто Муссоліні. Він відбувся тими ж вихідними в комуні Предаппіо, де народився і похований Муссоліні, а під час маршу близько 2000 учасників «святкували початок фашистського правління диктатора 100 років тому».

Колишній міністр юстиції Андреа Орландо назвав мітинг «набагато більш тривожним», ніж незаконний музичний івент у Модені, та звернувся до уряду з питанням, чи відповідав марш чинним нормам. В BBC додали, що критики пов’язують різну реакцію уряду на події з правими поглядами самої Мелоні та правлячої партії «Брати Італії».

Міністр внутрішніх справ Маттео П’янтедозі заявив, що ці дві події були «абсолютно різними речами», оскільки марш на честь Муссоліні не порушував громадський порядок і проходить в Італії роками, тоді як рейв в Модені є незаконним проникненням, на яке поскаржився власник складу.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis