В київських кінотеатрах вийде «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка

Незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm покаже фільм «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка 1970 року. Подивитися стрічку можна буде з 4 серпня в київських кінотеатрах «Жовтень» та «Планета кіно» — з розкладом можна буде ознайомитись на сайті 

«Білий птах з чорною ознакою» — фільм українського режисера Юрія Іллєнко у співавторстві з актором Іваном Миколайчуком («Вавилон ХХ»). Це портрет закритої гуцулької спільноти на зламі епох.

Дія відбувається в період з 1937 по 1947 рік на Буковині, поблизу кордону з Румунією. Головні герої — гуцульська родина Дзвонарів. Троє старших синів — Петро, Орест і Георгій — разом з батьком грають в невеличкому оркестрі. Бідність сім’ї змушує синів піти в батраки до «господарів». Хлопці кохають одну на трьох дівчину, Дану — дочку місцевого священика. На фоні чуток про прихід радянської влади і війну, розгортається особиста трагедія родини.

Стрічка стала акторським дебютом для Богдана Ступки, який зіграв Ореста Дзвонаря. Ролі і фільмі також виконали Михайло Іллєнко, Олександр Плотников, Юрій Миколайчук, Наталія Наум та Лариса Кадочникова. Одна з головних ролей дісталась і самому Іван Миколайчуку, який також написав музику до фільму.

В 2021 році «Білий птах з чорною ознакою» ввійшов до рейтингу 100 найкращих фільмів українського кінематографу за версією Довженко-Центру.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений користувачем @kyivmusicfilm

В травні в український прокат вийшла відреставрована версія фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Подивитися стрічку можна до 24 липня в київському кінотеатрі «Жовтень».

В травні команда дистриб’ютора KyivMusicFilm запустила нішевий онлайн-кінотеатр «ТИТР», основну програму якого складуть фільми про музику, моду, культуру та незалежне європейське кіно. Проєкт мав запрацювати наприкінці лютого, проте старт відклали через початок повномасштабної війни в Україні.

Про те, як працює платформа, ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis