В Україні запустили новий онлайн-кінотеатр «ТИТР»

Команда дистриб’ютора KyivMusicFilm запустила нішевий онлайн-кінотеатр «ТИТР», основну програму якого складуть фільми про музику, моду, культуру та незалежне європейське кіно. Проєкт мав запрацювати наприкінці лютого, проте старт відклали через початок повномасштабної війни в Україні

Ще у лютому DTF Magazine поговорив із засновниками платформи. Ось як вона працюватиме:

Які фільми показуватимуть

У каталозі проєкту наразі близько 40 фільмів.

Серед них — режисерський дебют Джони Хілла «Середина 90-х», стрічка «Гарний хлопчик» з Тімоті Шаламе, документальні фільми про Вів’єн Вествуд, Ів Сен-Лорана, Жана-Поля Готьє та феномен бренду Jordan (який ми разом з KyivMusicFilm показували на онлайн-кінофестивалі ((AFTER) TASTE FILM FESTIVAL ), стрічки «Берлінський фейсконтрольник» та «Рейв», а також «Неможливий проєкт» про порятунок останньої фабрики Polaroid, «Бенксі: мистецтво поза законом» та «Гітлер проти Пікассо». Каталоги планують регулярно поповнювати. Фільми доступні у кількох форматах: з українською озвучкою та субтитрами або мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Як подивитись кіно на «ТИТР»

На відміну від стримінгів, платформа не надає доступ за підпискою.

Охочі можуть купити квиток на конкретний фільм (фіксована ціна кожного — 90 гривень) та переглянути його на сайті «ТИТР» з телефону, планшета або комп’ютера. Квитки зберігаються в окремому розділі, а використовувати їх можна протягом семи днів після покупки — кількість переглядів за цей період не обмежена.

25% від прибутку команда «ТИТР» передаватиме фонду «Повернись живим».

За словами команди, ТИТР також планують використовувати як платформу для онлайн-кінофестивалів та спеціальних показів.

У KyivMusicFilm уточнили, що вони відмовилися від системи передплат, щоб «прозоро ділитися прибутком із правовласниками» і, як у класичному кінотеатрі, виділяти їм відсоток.

У чому ідея проєкту

У KyivMusicFilm розповіли, що ідея проекту виникла з початком пандемії у 2020 році, а головна мета платформи — ділитися нішевим кіно ще й онлайн. На створення онлайн-кінотеатру пішло майже два роки.

«Людина вибиратиме між торентами, YouTube, блогом чи подкастом. Наш основний принцип — привернути увагу глядача, — каже співзасновник KyivMusicFilm та «ТИТР» Кирило Марікуца. — Тому проєкт розвивається за тим же принципом, що й KyivMusicFilm, де важливим є не розмір каталогу, а принцип за яким ми відбираємо фільми». 

KyivMusicFilm — незалежний дистриб’ютор фільмів, заснований Кирилом Марікуцою та Алікою Харченко (наше інтерв’ю з ними читайте тут), який, зокрема, проводить Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF) та фестиваль документального кіно про музику та культуру Intro.

KyivMusicFilm показує в Україні кіно про сучасну культуру, мистецтво, моду, концертні фільми-виступи, зняті театральні постановки. Крім того, дистриб’ютор випускає на великих екранах культове, наприклад, фільми Хаяо Міядзакі, «Кримінальне чтиво», «Фарго», «Хрещеного батька» та «Форреста Гампа».

Також KyivMusicFilm партнери фестивалю don’t Take Fake та DTF Magazine. Разом ми влаштовуємо покази кіно про головних героїв сучасної культури, а також проводить онлайн-кінофестиваль (AFTER) TASTE FILM FESTIVAL.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis